anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy Allegro przestanie naliczać prowizję za kwotę wraz z przesyłką?

Palexpres
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, wie ktoś  czy są prowadzone działania w tym kierunku aby prowizja była naliczana od ceny towaru?

W przypadku wartości przedmiotu 55zł (kategoria 10%)

inpost 8,99 (faktyczny koszt)  prowizja - 5,50zł

dpd pobranie 18,99 (faktyczny koszt - 19,06) - prowizja - 7,40zł

Szanowne allegro, trochę to nie tak, przecież my płacimy więcej wcale więcej nie zarabiając.

Najlepszego na Święta!

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Vryko
#18 Luminarz#

Dopiero co wprowadzili prowizję od kosztów wysyłki. A to, znając Allegro, i tak dopiero początek. Już się często zdarza, że Allegro na prowizjach zarabia więcej, niż sprzedawca. I nie będzie lepiej. Serio myślisz, że ich  interesuje nasze zdanie..? Nie pasuje - droga wolna. Nie Ty - przyjdzie dziesięciu innych...naiwnych. I tak to się kręci od lat. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Od jakiegoś czasu zachętą dla tych nowych "dziesięciu innych...naiwnych" jest 10k miesięcznie (zwolnienia z prowizji).  Widocznie już brakuje naiwnych.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Póki sami będziemy karmić to będą wołać ciągle więcej ,jedyny sposób przestać karmić ,będą głodni może zmiękną ,wiem że to trudne dla wielu ale to chyba jedyny sposób na zahamowanie tego procesu zniszczenia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Palexpres Pytanie powinno brzmieć, kiedy następne-prowizje, niestety.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Palexpres nie przestanie, a wręcz przeciwnie już od stycznia sprzedający poniosą nowe doplaty. Tym tazem do Smarta 😁

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-4-grudnia-2YAn6A80Lux#nowy-sposob-rozlicza...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Podnoszą prowizje ,opłaty i jeszcze wmawiają kupującym że to dla ich dobra a to tylko zasłona dymna bo klient i tak za wszystko zapłaci ,sprzedawcy będą musieli podnosić ceny produktów a klienci będą nadal wierzyć w baki że jak wysyłka za darmo to okazja ,totalna bzdura to tylko działanie dla własnego dobra ,im większe ceny tym więcej kasy dla allegro z prowizji.

oznacz moderatorów

davidek76
#8 Zapaleniec#

Myślący klient i orientujący się w cenach danego produktu nie uwierzy w to, że jak przesyłka za darmo w Allegro SMART, to jest niesamowita okazja.

Szukając produktu nigdy nie zaznaczam opcji z Allegro SMART, bo to nie zawsze wychodzi taniej. Czasem opłaca się kupić bez tej darmowej przesyłki.

Ale jedno wiem na pewno, że powoli sklepy stacjonarne stają się konkurencyjne dla towarów wystawionych na Allegro. Wolę nawet czasem przepłacić i pojechać do sklepu tracąc czas na dojazd, ale mam możliwość obejrzeć produkt i zdecydować na miejscu jednego dnia czy go kupić czy też nie. Ze SMARTem można niby odesłać za darmo, ale wtedy tracimy więcej czasu jak coś nam nie będzie odpowiadać.

Bardzo dużo korzystam ze SMARTA (kwota, którą bym zapłacił za przesyłki w ostatnim roku przekroczyła 2000 zł), ale kupuję już rozważnie.

Komputer kupiłem w markecie, bo ten model był tańszy niż na Allegro i mogłem go obejrzeć. 
W laptopach wystawionych na półce można sprawdzić co im dolega gdy tyle osób każdego dnia je testuje. Widać jak działają zawiasy, klawisze, kąty pod jakimi da się patrzeć na monitor, jakiej jakości jest obudowa. Tego nie zobaczysz na Allegro, a opinie innych i opisy aukcji nie zawsze są prawdziwe.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@davidek76 Tak się składa że nie wszyscy klienci są normalni ,niestety większość patrzy inaczej widząc coś za darmo ,okazja lub jakieś inne magiczne hasło wstępuje w nich żądza zdobycia tej okazji i tacy klienci tu są mile widziani ,ci normalni i rozważni porównają ceny poza portalem i dopiero podejmą decyzję o zakupie.

oznacz moderatorów