anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

klient rozbił zwrot towaru po otrzymaniu stwierdziłem ze część była zamontowana

Prestige1238
#8 Zapaleniec#

klient zamówił część  wysłaliśmy zgodnie tego samego dnia następnego otrzymał. kolejnego dnia zrobił zwrot nie pasuje mi. Po otrzymaniu przesyłki odrzuciliśmy zwrot ponieważ widoczne były ślady montażu. Klient sie wyparł nieudolnej próby montażu a dyskusji przyznał sie ze zamówił zły produkt. Tłumacząc ze firma valeo pod nr 593940 ma dwie wersje regulatorów . Napisaliśmy ze jeśli tak jest od razu robimy no i wysłał potwierdzenie zakupu całkiem innego regulatora . zakupił regulator od vw do bmw. Zauważyłem ze allegro uszczęśliwia kupujących kosztem sprzedających. Zwróciliśmy na końcu całą kwotę otrzymaliśmy negatywny komentarz pierwszy od dwóch lat. Podejście allegro oraz nieuczciwy komentarz sprzedającego zniechęciły mnie do dalszej sprzedaży tutaj właśnie wyłączyłem abonament i 8.12 się kończy i tego dnia usuwam tutaj ogłoszenia

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

az1rael
#21 Demiurg#

@Prestige1238  Sprzedajesz jako firma czyli NIE WOLNO CI ODMÓWIĆ ZWROTU chyba że w ofercie masz odpowiednie zapisy odnoszące się do ustawy konsumenckiej patrz ograniczenia zwrotu. Odwaliłeś durnotę to ci allegro protect doliczyli na przyszłość przeczytaj ustawę i stosuj art 34.4 ustawy konsumenckiej zgodnie z prawem to nie zostaniesz przez allegro zrobiony na szaro

oznacz moderatorów

Prestige1238
#8 Zapaleniec#

jako firma

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To jako firma części do auta nie podlegają wyłączeniom zwrotu wedlug ustawy konsumenckiej czyli jak montował a to widać stosujesz art 34.4 ustawy i pomniejszasz kwotę zwrotu do wartości obecnej przedmiotu czyli najprościej szuaksz po ile używka zapisujesz sobie 2-3 oferty za użytki strone z ogloszeniem z neta na dysku i oddajesz zmniejszoną kwotę a na pytanie allegro w dyskusji dlaczego oddałeś x pln wklejasz ogłoszenie i piszesz tyle kosztuje używka zwrot nosi ślady montażu więc nie sprzedam go jako nowy towar a wystawię jako używany stosuję art 34.4 ustawy konsumenckiej. Drugi sposób wystawić na szybką licytację część i oddać tyle za ile się sprzeda. Negatywa i tak możesz załapać a dyskusja będzie na bank więc jej pilnuj.

oznacz moderatorów

Prestige1238
#8 Zapaleniec#

zwróciłem całość gamoniowi w dyskusji kłamał jedno zaprzeczało drugiemu allegro ma to w głębokim poważaniu. Jedynie co mi pozostało to odnieść sie do negatywnego komentarza

oznacz moderatorów

Prestige1238
#8 Zapaleniec#

dzięki pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Ci wystawił negatywa to zwrócił "użyty" towar to nie należało mu było zwracać całości!

oznacz moderatorów

Prestige1238
#8 Zapaleniec#

Allegro napisało mi ze mogę zwrócić pomniejszoną kwotę  ale klient ma złożyć wniosek o dopłatę do pełnej kwoty z protect a protect może to ze mnie ściągnąć

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie powinien Protect ściągnąć skoro to wina kupującego, Ty masz prawo pomniejszyć zwrot jak masz dowód że towar ma pomniejszoną wartość po zwrocie.

oznacz moderatorów