anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił 40sztuk i po tygodniu oddaje, czy można uznać to jako zakup celowy - hurtowy?

Dill-Auto
#1 Nowicjusz#

Witam serdecznie, klient kupił po 20 sztuk na dwóch różnych aukcjach. Po tygodniu zgłasza zwrot, czy na tyle sztuk trzeba przyjmować zwrot czy można uznać to jako zakup celowy - hurtowy?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dill-Auto, jeżeli kupił jako osoba prywatna, to musisz przyjąć zwrot

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Dill-Auto No nic nie zrobisz Allegro daje mu takie możliwości, oczywiście jak wspmniała @konto zamknięte, klient indywidualny nie firma.

oznacz moderatorów

Dill-Auto
#1 Nowicjusz#

Ok, a co jeżeli ktoś kupuje na fakturę i zwraca nawet zamawiając tylko jeden produkt?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dill-Auto póki co nie musisz przyjmować zwrotów od firm, to ma się zmienić od nowego roku i działalność jednoosobowa będzie traktowana jak konsument🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte @Dill-Auto pod warunkiem że nie będzie to związane z działalnością 🙂

Dodany art. 38a wejdzie w życie z dn. 1.01.2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1495 oraz z 2020 r. poz. 568).

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11 Ten artykuł brzmi jakby go redagował pijany debil.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 sugerujesz że przepisywałem 😄 tak dokładnie jest kopiuj - wklej 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie sugeruję!!!! Mam na myśli, że durni ludzie tworzą idiotyczne prawa. No, przeczytaj to sam powoli. Przecież to się wzajemnie wyklucza.

Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą. Moim zdaniem tam powinno być NIEzwiązaną.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11 I po drugie: sprzedawca ma decydować co człowiek może kupić na firmę, a czego nie musi i ma prawo zwrotu???  Ma grzebać w  PKD?  Jak krawcowa kupi płyn do okien na firmę, to może zwrócić, bo niezwiązany z jej PKD? Przecież go używa w swojej pracowni.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 powiem Ci szczerze ma gdzieś ten przepis zawsze przyjmowałem zwroty od firm i będę przyjmował, jestem super firma i pozostawiam po sobie dobre wrażenie i tak nic mnie to nie kosztuje bo za wysyłkę i zwrot nic nie płacę, jedyne co to chwilka na wystawienie korekty, i zostawienie na niej kosztów wysyłki  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11 Za wysyłkę trochę płacisz, jeśli masz namyśli Smart 🙂 Niech Ci się uzbiera więcej zwrotów firmowych, to już tak różowo nie będzie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Każdy z nas jest konsumentem i wydawałoby się że prawo zapewniające możliwość dokonywania zakupów w sposób gwarantujący pełną satysfakcję powinno być powszechnie akceptowane. Sprzedawcy powinni być także tym zainteresowani w sposób taki, jak to przedstawia @kostas11

Świat nie jest jednak idealny. Można walczyć o jego naprawę, ale to bardzo trudna droga tylko dla wybranych. Szczerze życzę powodzenia @WREDZIA-W1  

Póki co, rozumiem że przepis Art. 38a. wykluczył z ochrony działania nieuczciwej konkurencji (wykupienie i zwrot towaru konkurenta) o ile uda się to udowodnić. 

Dostęp do informacji o kupującym jest już bezproblemowy, a nawet w przypadku wystawiana faktur obowiązkowy. PKD też jest dostępne i często korzystam jeżeli ktoś kupuje większą ilość towaru. To wszystko nie ma związku ze zwrotami, które w wypadku zakupu na fakturę zdarzają się rzadziej ze względu na konieczność wystawiana korekt.

Więc chyba nie ma dramatu większego niż ten do którego przywykliśmy.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@annas14-firma Dziękuję:) I ja Ci życzę tego samego 🙂 Powodzenia! I ogromnej cierpliwości do świata 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 Nie sądzę. Pomyśl z czego żyją ci co pomagają redagować takie zapisy.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@annas14-firma Koszmar jakiś.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@WREDZIA-W1

Święta racja. Przerażający bełkot, dawno takiego nie widziałam.

A potem będzie wielkie zdziwienie, że "wątpliwości interpretacyjne" i "rozbieżności w orzecznictwie". Przecież wykładnia językowa nie pozwala nawet na stwierdzenie, co konkretnie ma nie posiadać charakteru zawodowego - zawarta umowa, czy prowadzona działalność gospodarczaundecided

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@Dill-Auto

W zakładce zwroty masz jakieś bzdury o paragonie wpisane. Nie możesz tego wymagać przy zwrocie od konsumenta.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

wygogluj gościa, zapytaj po co mu była taka ilość towaru

zakup towaru na fakturę czy paragon nie jest obligatoryjnym wyznacznikiem czy był to zakup konsumencki czy też nie

nie wiem co nabył Kupujący ale sprzedajesz środki chemiczne, które są używane przy działalności usługowej - ktoś olał fakturę bo nie chciał pokazać w razie kontroli ile zużywa środków - bo nie wystawia faktur swoim klientom lub jest na ryczałcie i robi na czarno - ale wtedy nie jest konsumentem bo otrzymał paragon

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

nowa ustawa o zwrotach dla firm to paranoja bo jak pisałem w innych postach prawnik będzie mógł zwrócić drukarkę (która mu nie podpasuje), która miała służyć u niego do setek stron wydruków np: wezwań do zapłaty

a lekarz np: komputer co miał służyć do wystawiania e-recept

największym absurdem jest oczywiście fakt jak u autora postu - sprzedawca nie wie jaki zawarł rodzaj umowy

oznacz moderatorów