anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kwestie zwrotu na inne konto i osobę niż kupujący

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ @la_nika prośba o pomoc 🙂

 

"klient" e-mailem dokonał zwrotu zamówienia jednakże właściciel konta z którego jest zamówienie jest inne niż osoby dokonującej zwrot. Płatność dokonana przez trzecią osobę (najprawdopodobniej córka lub żona osoby podpisującej się w e-mailach takie samo nazwisko).

 

Kwestia czy teraz dokonać zwrotu przez all na konto tej kobiety która płaciła czy na konto z e-maila gdzie nie jesteśmy w stanie sprawdzić i potwierdzić gdyż ta osoba nawet nie chce podać nicku z allegro z którego był zakup.

Nadmienię że prośba o zwrot przez all albo jakikolwiek kontakt tel jest niemożliwy ponieważ druga strona tego nie chce, i po próbach kontaktu groziła POK i policją.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Odstąpienia od umowy może dokonać kupujący, nie inna osoba. Po odstąpieniu przez kupującego, pieniądze można oddać przez Allegro i bezpośrednio na konto wskazane przez kupującego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TOPe-commerce przepraszam ,że się wtrącę , ale węszę grubszy kłopot . Pisz bezpośrednio przez allegro - pomoc ., załącz skan wiadomości .e-mail. 

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@mdrogeria węszę to samo dlatego też chcę zasięgnąć wsparcia. Co prawda może być to po prostu nieumiejętność posługiwania się portalem ale może to też być próba ....

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TOPe-commerce może być , otrzymasz odpowiedź , będziesz miał podkładkę .

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@mdrogeria tylko przekazalem klientowi ja aktualnie wakacje goraczkowe, ale odczytaj sms

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TOPe-commerce dobrze poradzono, żeby Sprzedający napisał do nas z tym problemem. Ten Kupujący nie powinien udostępniać konta innej osobie, jednak dopiero znając szczegóły tej transakcji, będziemy mogli pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@la_nika sprawa nie wygląda tak do końca na udostępnienie (choć to zagmatwane) tylko na kupienie dla kogoś a ten ktoś a w sumie jego żona/córka, ktoś o tym samym nazwisku zapłacił blikiem. Więc sprawa teoretycznie prosta powinniśmy zwrócić na konto z którego zapłacono gdyby nie fakt że osoba z e-maili chce na inne konto. 

 

Podsumowując powinniśmy zwrot zrobić na konto z zamówienia, jeżeli jednak to zrobimy mogę się założyć że negatyw w 100% a do tego POK albo policja. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TOPe-commerce skonsultuję to jeszcze, ale dla pewności: właściciel konta Allegro nie kontaktował się w żadnej sprawie ze Sprzedającym, zakupy opłaciła jego córka lub żona blikiem, a trzecia osoba wysłała maila, że rezygnuje z zakupu i domaga się zwrotu na konto, które ani nie należy do właściciela konta Allegro ani do osoby, która zapłaciła za zakup. Osoba pisząca maila podała numer transakcji czy numer oferty i dlatego wiadomo o jaki zakup chodzi. Czy dobrze to rozumiem?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

nie do końca 🙂 

właściciel konta zamówił

córka/żona/ktoś o tym samym nazwisku zapłaciła a jest powiązana z osobą piszącą e-mail

 

rola właściciela konta zakończyła się na kliknięciu kup teraz z tego co mi wiadomo.

Sprzedający najprawdopodobniej złożył już prośbę o pomoc i miał tam wszystko wysłać z screenami e-maili. 

Ja tylko dla ciekawości tu dodałem wątek aby się upewnić.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TOPe-commerce okej, dziękuję za wyjaśnienie 🙂 Sprzedający dobrze zrobił, że skontaktował się z nami w tej sprawie zanim dokonał zwrotu środków, gdyby taka sytuacja się powtórzyła poleciłabym to samo. Nawet jeżeli osoba pisząca maila dzieli z właścicielem konta nazwisko, to nie znaczy, że może wybierać na jakie konto mają zostać zwrócone pieniądze. Szczegółowe rozwiązanie tego problemu zostawie działowi, do którego zgłosił się Sprzedający, jestem pewna, że uda się wyjaśnić sprawę.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@la_nika wiem 🙂 znam ten regulamin ale czasem zawiłości pomiędzy kupującymi a sprzedającymi (moimi klientami) są takie że nawet ja wolę zasięgnąć porady 😉 

 

Sprawa wyjaśniona jednak się da ogarnąć nieogarniętego kupującego 🙂 

oznacz moderatorów