anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieopłacalne sprzedaże poprzez naliczanie prowizji od wysyłek

wedkuje-net
#7 Wielbiciel#

Witam

Poprzez wprowadzenie przez allegro prowizji od wysyłki niektóre transakcje po prostu się nie opłacają, jesteśmy na nich stratni. Prowizja przewyższa zysk na sprzedanym produkcie. Podpowiedzcie co robicie z takimi transakcjami żeby nie być stratnym ??? 

Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

grubcio2987
#11 Animator#

Ja podniosłem ceny ,a koszty opakowań mam liczone jako koszty stałe.Zrobiony budżet że tak powiem reklamowy na pokrycie ew. strat.Tu albo wystawisz drożej albo dołożysz.Ewentualnie podpiszesz umowę z pocztą bo maja niskie ceny za paczkę ,ale musisz sie liczyć ze słabymi ocenami za dostawy albo inne rzeczy które wymyśla ludzie bo paczka idzie za długo.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@grubcio2987 Ty też sobie sprawdź- czy opłaca się sprzedawać rękawiczki po 1,3zł, gdzie masz 0,25zł prowizji od jednej pary.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@wedkuje-net  Na pewno musisz zlikwidować oferty,te które masz poniżej progu % .Masz kotwiczkę w cenie 1,25zł /to prowizji płacisz -nie mniej niż 0,25zł/szt./Jak sprzedasz ich 10szt-to prowizji masz 10x0,25zł=2,5zł.Musisz je po prostu sprzedawać w pakietach po 3-4szt za cenę powiedzmy 4,5zł/kpl. I tu przykład- powiedzmy 10% prowizji.4x1,25 jak masz teraz =4x0,25gr=1zł

W pakiecie4szt/4,5zł x 10%=0,45zł.

Daje do myślenia?

 

oznacz moderatorów

wedkuje-net
#7 Wielbiciel#

pulkownik66 Tak już dawno przeliczyłem zestawy. Raczej nikt nie kupuje jednej kotwiczki, tylko problem jest z opakowaniem haczyków bo są tacy co kupują 1 opakowanie haczyków. Ciężko tu jest zrobić pakiet bo inni chcą np. te konkretne haczyki do innych zakupów. 

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

pulkownik66 jeżeli bym nic nie zarabiał to bym nie wystawiał,jednej pary ludzie nie kupują bo im się nie opłaca,a jak to określiło allegro procent takich aukcji  jest bardzo niski.

oznacz moderatorów