anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nowa wspaniała opcja zmienionych zwrotów "nie podoba mi się"

RED
#21 Demiurg#

bezsensu na allegro ciąg dalszy

ostatnio zmienił się formularz zwrotów na podobno lepszy

stare powiedzenie mówi |lepsze jest wrogiem dobrego"

tłumaczenia za wikipedią:

 

niestety na allegro obowiązuje zasada złe będzie jeszcze gorsze

i portal zachęca do [edycja] podczas zwrotu towaru

ostatnio pojawiły się u nas zwroty określona jako "nie podoba mi się"

więc zadzwoniłem do kupujących z pytaniem "o co chodzi?"

bo zgodnie z zasadami ustawy konsumenckiej ciężko takie coś definiować jako odstąpienie od umowy bez podania przyczyny - bardziej przypomina to reklamację w stylu towar jest inny niż w opisie

 

jakie otrzymałem odpowiedzi?

- nie potrzebowałem towaru więc go zwracam

- pomyliłem się w zakupie

 

i teraz najlepsze, nikt z Kupujących nie twierdził, że towar odbiega jakością,czy ma jakieś wady

 

wg mnie nowomowa allegro w pełnej krasie i wprowadzanie w błąd wszystkich kwitnie tu na całaego

jak jest u was?

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

cookie000
#15 Entuzjasta#

@RED 

Akurat jeśli chodzi o zakupy na odległość, to powód taki, że coś się komuś nie podoba naocznie nie jest specjalnie dziwny. Ot, zdjęcia mogą nie oddawać wszystkiego. Co nie zmienia faktu, że trzeba podać co z tym niepodobaniem się chcemy formalnie zrobić.

Chciałem natomiast zapytać: a z której to sekcji jest powód ? Bo zerknąłem do jednego zakupu (z którego mogę jeszcze technicznie zwrot wykonać) i takowego nie widzę, a jedynie "nie pasuje mi" w sekcji odstąpienia jest trochę podobny. Ewentualnie trzeba wybrać powód, który otwiera pole opisowe, ale "niezgodny z opisem" to zupełnie inna para kaloszy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@cookie000 

Co nie zmienia faktu, że trzeba podać co z tym niepodobaniem się chcemy formalnie zrobić.

o to właśnie mi chodzi

allegro zmusza swoimi formularzami by Kupujący podawali fikcje lub wg ich nowomowy najlepiej pasującą frazę

co jest bzdurą bo ustawa konsumencka dokładnie mówi co konsument może zrobić

a tego tu nie ma

a to godzi w uprawnienia konsumenta

i to jest naganne na allegro

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów