anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odbiór przesyłek przez kuriera Inpost - na konkretną godzinę

Janirka
#12 Orędownik#

Hej,

Mam pytanie dotyczące odbioru przesyłek przez kuriera. Nie mam umowy z Inpostem, nadaję je przez Menadżera Paczek.

Czy orientuje się ktoś, czy w przypadku sprzedawców bez umowy, jest możliwośc by kurier przyjeżdżał po odbiór paczek np. od godziny 14:00? Teraz jest tak, że kurier przyjeżdża np. 10:05 (zaraz po utworzeniu zlecenia), albo 16:00, i za każdym razem gdy wpadnie jakieś zamówienie, pędzę by je jak najszybciej spakować, bo boję się że zaraz kurier będzie pod drzwiami.

Gdybym miała pewność, że kurier pojawi się nie wcześniej niż o 14:00 to na lajcie ogarniam inne sprawy, i dopakowuję zamówienia hurtowo przed 14:00. Teraz to jest latanie w prawo i lewo po każdym zamówieniu... Chodzi mi tutaj głównie o to, bym mogła sobie zaplanować dzień pracy w zupełnie inny sposób. Teraz przy każdej czynności odrywam się na dźwięk powiadomienia o sprzedaży. Byleby jak najszybciej spakować, zdążyć przed kurierem...

Teraz nawet nie mam możliwości ustawienia godziny w wysyłce tego samego dnia jeśli klient dokona zamówienia np. do 13:00, choć mamy takie moce przerobowe, bo nie wiem o której mi kurier wpadnie. Mieszkam w małej miejscowości w której jest maleńki, często zapełniony paczkomat. Nie mogę sobie pozwolić na to, by 10-20 paczek umieszczać w paczkomacie w razie gdyby kurier już u mnie był... Po za tym, nie o to przecież chodzi... 

Czy jest to kwestia dogadania się z kurierem czy posiadania umowy z Inpostem? Czy żadnego z powyższych? 


@InPost pomożesz?

_______
Kamila
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

InPost
Ekspert InPost

@Janirka 

Operator zapewnia realizację usługi odbioru zgodnie z Regulaminem, odbierając
Paczki w danym dniu roboczym pod warunkiem zgłoszenia Operatorowi Paczek do
nadania przed godziną 13:00 – w przypadku odbioru Paczki przez kuriera w
miejscowościach poniżej 50 tysięcy mieszkańców lub przed godziną 15:00 – w
przypadku odbioru Paczki przez kuriera w miejscowościach powyżej 50 tysięcy
mieszkańców.

Preferowane godziny podjazdu można spróbować ustalić z kurierem lub wpisując odpowiednie uwagi podczas generowania zlecenia, jednak są to tylko sugestie. 

oznacz moderatorów

ORBITKA26
#9 Pomysłodawca#

u mnie kurier powiedział że jest w tym rejonie między 14 a 15 i w innych godzinach nie przyjedzie

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Z tym jest różnie. Nadajesz ze 200-300 paczek lub więcej, żeby zapakować całe auto - możesz liczyć na indywidualny odbiór, ale to i tak w miastach. U mnie InPost przyjeżdża w poniedziałki przed południem, czasem nawet przed 10:00. W inne dni ok. południa - taką ma trasę, 70 km. do bazy. Tak samo i inni przewoźnicy, jadą ustaloną trasą w określonych godzinach i tego nie zmienisz.

Dlatego też program "szybkich wysyłek" dotyczy jedynie b. dużych sprzedawców lub dużych miast. Reszta może o tym zapomnieć. Np. w przypadku PP - nieważne kiedy nadam przesyłkę - i tak auto przyjedzie po paczki dopiero o 15:30.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Janirka żadne z powyższych - inpost sobie przyjeżdża jak chce po przesyłki i tylko raz dziennie

możesz sobie pisać co chcesz w ich @InPost  owych managerach i tak cie oleją

mi nigdy nie przyjechał  tego samego dnia Kurier inpostu przy zgłoszeniu potrzeby odbioru przesyłek po 13tej

a działam w dużym mieście

oznacz moderatorów