anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja wyższa niż kwota transakcji.

PawelO_1988
#8 Zapaleniec#

Niedawno dałem się naciąć na zmianę tabeli prowizji. Sprzedałem 80 produktów po 1,5zł. W grę chodziła wysyłka elektroniczna za 0zł. Allegro zmieniło prowizję na "nie mniej niż 2zł od sztuki". Czyli prowizja wynosi ponad 100% i zapłacę więcej prowizji niż wynosi przychód (!)sprzedaży -_-. Oczywiście reklamacja odrzucona, wg. nich wszystko jest ok. Takie coś nie jest etyczne to wiadomo, ale czy jest legalne?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@PawelO_1988  od dawna wiadomo że tanich produktów nie opłaca się tu wystawiać 😞 Regulamin i cennik potwierdziłeś logując się więc nic nie zrobisz 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PawelO_1988
#8 Zapaleniec#

Regulamin regulaminem, ale z samej definicji prowizji wynika że jest to część kwoty transakcji, przysługującej dla pośrednika. Wiec czy 120% kwoty transakcji to nadal prowizja ? :). Sprzedaję jako konsument czy UOKIK w takiej sytuacji coś by pomógł czy to strata czasu?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PawelO_1988 jest określona minimalna kwota, było wystawić po 3,50 zł więc w czym problem, nie ma było nic ukryte wiedziałeś przed wystawieniem, wystarczyło przekalkulować 😞

Rozumiem Twoją wściekłość nie Ty pierwszy nie doczytałeś cennika i popłynałeś, nauczka na przyszłość czytać regulaminy i cenniki 🙂

Możesz spróbować Uokik ale nikłe szanse, występujesz w relacji firma - konsument więc możesz się do nich udać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PawelO_1988
#8 Zapaleniec#

Haha przyszedł mi do głowy pomysł 😄 Jeśli wystąpię o zwrot prowizji i zwrócę klientowi środki to i tak zwrot prowizji będzie większy niż strata na zwrocie kwoty ;]

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PawelO_1988 coś czuje że to nie przejdzie poczytaj o zasadach zwrotów bo tu też są kruczki 🙂  Klient musi odstąpić od umowy, Ty oddać kasę i mieć odpowiednią jakość obsługi i wiele innych kruczków, poczytaj regulamin 🙂

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-vii-procedura-przyznania-rabatu-transakcyjnego-w-zwia...

Nie przyznamy rabatu transakcyjnego, jeśli:

  1. Nie zwróciłeś wpłaty przez Allegro Finanse, mimo że kupujący wybrał tę drogę płatności za zakupy.
  2. Nie dodałeś do zamówienia numeru listu przewozowego - dotyczy zamówienia za pobraniem, gdy kupujący nie zwróci towaru za pomocą zakładki Kupione.
  3. Kupujący wskazał w formularzu zwrotu towaru powód: "Towar niezgodny z opisem/zamówieniem" lub "Towar jest wadliwy lub uszkodzony", a poziom jakości Twojej sprzedaży jest niższy niż Neutralny.
  4. Kupujący w e-mailu od Allegro wskaże, że z winy sprzedającego nie doszło do zrealizowania umowy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

 

 

 

Odnośnie regulaminu to co jest w punkcie 1. to tak nie do końca tak jest ostatnio klientka odstąpiła od umowy odesłała mi przedmiot ,nie mogłem jej od razu przelać wymaganej kwoty gdyż nie miałem tyle na koncie allegro finanse ,złożyłem wniosek o zwrot prowizji który początkowo odrzucono ale po odwołaniu i przesłaniu skanu przelewu zwrotnego otrzymałem zwrot prowizji .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PawelO_1988 No widzisz, a jakbyś wystawił po 3 zł, to zarobiłbyś 8 dych.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

mnie to dziwi

przy tak wysokich prowizjach i prowizji od kosztów wysyłki

sprzedawcy dalej wystawiają towary po 1zł

 

allegro powinno im jakieś gratisy dawać bowiem dokładają do interesu

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED Może po prostu byli słabi z matmy. Albo księgowe siedzą cicho, bo w sumie skoro mają pracę... 😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

PawelO_1988
#8 Zapaleniec#

Tutaj problem jest, że 2 miesiące temu taka transakcja była obarczona prowizją 9%.

Teraz niby też ale pojawiło się magiczne "nie mniej niż" 2 zł :). Oczywiście w dziale gdzie sprzedaje się drobiazgi po kilka złotych. Nie sprzedaje (sprzedawało) się w pakietach po kilka szt. bo nigdy nie wiadomo ile sztuk klient będzie potrzebował.

Taka mała analogia:

Gdybyś wstawił auto do komisu za 10.000zł, auto się sprzedało, od kwoty odpalił byś 900zł bo auto sprzedało się następnego dnia.

Za dwa miesiące przychodzisz, wstawiasz drugie auto za 10.000zł podpisujesz szybko papiery z tym samym kolesiem z pewnością że szybo autko zejdzie. Oczywiście sprzedało się na następny dzień. A sprzedawca mówi: "ok, ale zmienił się regulamin: od zeszłego tygodnia bierzemy 9% ale nie mniej niż 10.000zł, te 10.000 ze sprzedaży wzięliśmy na poczet prowizji a ty masz jeszcze dopłać 900zł".

Z dychą pewnie każdy poszedł by do sądu, sąd myślę że uznałby umowę za nie ważna bo została sporządzona w złej wierze, jej głównym celem było wykorzystanie nieuwagi klienta, a jej treść była skierowana na spowodowanie szkody jednej ze stron.

Art. 58.K.C. Bezwzględna nieważność czynności prawnej

§ 2. Nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Prowizja minimum 1,5zł w kategorii Gry Online weszła z dniem 11 lipca 2018r, potem wskoczyło na 2zł, to już nie wiem kiedy 😄

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/minimalna-stawka-prowizji-w-kategorii-gry-online-mmo-YLKgjawPGH...

oznacz moderatorów