anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Usprawnienia" w regulaminie allegro 2 kwietnia 2020

MAMY ROZWIĄZANIE!
analog77
#8 Zapaleniec#

 
"Prowizja od sprzedaży od 2 kwietnia będzie obliczana w nowy sposób: w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych, prowizja będzie obejmować łączny koszt produktu i dostawy.  "

W rezultacie sprzedający prowadzący drobną sprzedaż, będą płacić dodatkowy haracz do allegro, a kupujący nic na tym nie zyskają, bo i tak będą musieli zapłacić ten sam koszt dostawy. Allegro, firma zawsze pazerna, chce zarabiać na prowizji od kosztów dostawy, których to usług nie świadczy? Jest to niezgodne z prawem i mam nadzieję że albo prędko się z tego wycofa albo sprawa trafi do sądu, ponieważ będzie czerpać zyski z nieprowadzonej działalności. Jak dla mnie, jest to kolejna próba pozbycia się drobnych sprzedających, na których allegro zbudowało swoją potęgę...
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
pinsplash
#21 Demiurg#

@analog77Po pierwsze temat o tym już był. Po drugie też nie popieram działań All, ale oni wzorują się na pewnym serwisie na E który też to wprowadził ( dostał tylko po głowie od niemieckiego UOKiK - i tam tego nie ma). I mam wrażenie że ich prawnicy to sprawdzili. All promuje na siłę Smarta, ale przy okazji daje fangę w nos Kupujący którzy z jakiś powodów muszą wybrać inne rozwiązanie ( np przedmioty wielkogabarytowe).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
analog77
#8 Zapaleniec#

Przepraszam że nie sprawdziłem czy temat już wystąpił. Napisałem spontanicznie po porannym otwarciu maila od all. Zgadzam się że jest to forsowanie smarta. W innym "usprawnieniu" dla sprzedających w nowym regulaminie (rzekomo  na ich prośbę) wzrasta maksymalna cena dla kupujących w smart, ale o ile to już nie napisano... Allegro chce się zamienić w hurtownię??

oznacz moderatorów
datom4
#11 Animator#

Ciekawe co będzie następne "oprowizjowane"? Proponuję prowizję od prowizji.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@datom4  Prowizja od prowizji już jest. W ofertach wyróżnionych.Niedługo zapewne będzie we wszystkich 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
datom4
#11 Animator#

Fakt!!! Są jak kartel z Cali.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@analog77 

ja też tego nie rozumiem - siłą allegro zawsze była ogromna różnorodność produktów

np: jeżeli chciałem kupić treblinkę do kombajnu (jak w pewnej polskiej komedii)

to mogłem zacząć tu szukać - od firmy czy też od osoby prywatnej

 

wyrzucenie prywatnych sprzedawców, system podwyżek prowizji dla tanich produktów o kilkaset procent, uciążliwości dla sprzedawców

to wszystko zniechęca a to bardzo zniechęca

oferta robi się mniejsza i już w innych miejscach trzeba będzie szukać skarbów

oznacz moderatorów
analog77
#8 Zapaleniec#

To się skończy tym , że pojawi się konkurencja która zwietrzy interes i odbierze allegro tych których chcą się pozbyć, co pewnie w polityce tej firmy również jest skalkulowane. I niech się pier.....

oznacz moderatorów