anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Radykalna podwyżka kosztów przesyłek Allegro PP

Ydtski
#8 Zapaleniec#

Od końca miesiąca zmienia się cennik na przesyłki "Allegro..." obsługiwane przez PP. Wszystko spoko, Zrozumiałe do momentu przesyłek które wchodzą do smarta., ale poza smartem to robi się kwas, bo Poczta Polska właśnie przesłała mi umowę wg której te przesyłki nie będą wcale kosztowały tak, jak według waszej komunikacji. Tylko dużo więcej. A więc: przesyłki kurierskie uzależnia od gabarytu ilości miesięcznych nadań  i będzie to nawet 37,03 zł brutto (sic!) za Allegro Pocztex kurier 48 zamiast 11,99 zł (które to maksymalnie będzie sobie można ustawić w cenniku) czy 7,63 zł brutto za Allegro przesyłka polecona. Ponadto coś miesza w zniżkach za odbiór w punkcie. O co chodzi?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Dziwne, mnie opiekun informuje, że nie zmienia się dosłownie nic, jedynie płatnikiem będzie allegro i podwyżka o ok. złotówkę. Chyba muszę ich pomęczyć trochę 😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Ydtski  dostałem aneks podpisałem i odesłałem. Aneks dotyczy przesyłek allegro, wiec ceny nas nie interesują, bo i tak będziemy się rozliczać z allegro.

Stawki podane w aneksie dotyczą paczek, do których allegro się nie przyzna, np. wysyłamy a status płatności nie jest zakończony, zakładam, że to będą sporadyczne przypadki. W takiej sytuacji taka paczka nie będzie na rachunku z allegro, ale na fv z poczty.

Mam drugą umowę, z tego co pamiętam podwyżka cen była chyba w lutym, ale są zbliżone stawkami do tych oferowanych przez allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

fhu-jang
#8 Zapaleniec#

Tak, podwyżki przesyłek Pocztex Kurier48 były już jakiś czas temu i na zwykłą umowę z Pocztą w zależności od gabarytu to od 8 zł do prawie 26 zł netto. Gabaryty XS, S i M jeszcze w miarę normalne ceny ale od gabarytów L do XXL to już nawet drożej niż inni kurierzy (XXL prawie 26 zł netto).

Chodzi o to, że jeśli przesyłka nie zostanie rozliczona przez Allegro to będzie liczona wg cennika z normalnej umowy z Pocztą. Znając życie jakiś odsetek przesyłek będzie źle rozliczonych i trzeba będzie zapłacić za nie więcej.

Poczta Polska ma często burdel w rozliczaniu przesyłek. Kilak razy zdarzyło mi się, że zwroty w ramach Allegro Pocztex Kurier, które są darmowe były rozliczane jako płatne na zwykłą umowę jako gabaryt XXL w cenie prawie 26 zł netto co przy kilku zwrotach w miesiącu dawało zawyżoną fakturę o kilkadziesiąt do nawet 200 zł i trzeba było składać reklamację i czekać na zwrot pieniędzy. Ostatni raz takie pomylone zwroty uwzględnili mi na fakturze z lutego i jeszcze w lutym złożyłem reklamację o której zapomniałem, a Poczta raczyła odezwać się w tej sprawie po ponad miesiącu przysyłając korektę faktury. Obstawiam, ze i przy tym razem przy rozliczaniu przesyłek w nowy sposób jakiś bałagan będzie.

oznacz moderatorów