anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Stawka 0% VAT

WatcoPL
#7 Wielbiciel#

Jesteśmy firmą zarejestrowaną w Niemczech i wysyłamy towar z Niemiec , co wpływa na zastosowanie różnych stawek VAT dla klientów. Jeżeli Polska firma posiada numer VAT zarejstrowany w systemie VAT-EU to na mocy przepisów WDT and WNT ta stawka powinna wynosić 0%. Niestety Allegro nie posiada w ustawieniach opcji dostosowanej do tego typu sprzedawców i klientów. 

W przypadku osób prywatnych nie ma tego problemu- ta stawka wynosi 23%.

Czy firmy z VAT innym niż Polski mogą sprzedawać towary tylko dla prywatnych klientów ? Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie ?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@WatcoPL no jest to nie dostosowane, były posty że wystawiają brutto a jak kupi firma na Fv to zwracają Vat, chyba inaczej tego nie rozwiążesz 😞

A nie jesteś w stanie togo tu rozdzielić, bo często konta firmowe kupują bez faktur a i prywatni z prywatnych kont kupują prosząc o fakturę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WatcoPL
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedż. A orientuje się Pan może czy ten VAT jest zwracany automatycznie do klienta , czy też korekta robiona jest na firmę a potem firma musi sie bezpośrednio rozliczyć z klientem. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WatcoPL tu nie ma nic automatycznie oraz nie dostaniesz pewnie zwrotu prowizji od oddanego vatu 😞  Wystawiasz na 23 % i jak kupują osoby prywatne nie masz problemów, a jak kupi firma na fakturę, oddajesz jej przez PayU lub na konto Vat i wystawiasz fakturę z 0 Vatem 🙂 Taki mały bałagan, były tu już pomysły żeby się tym zajęli ale umarło 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WatcoPL
#7 Wielbiciel#

Wygląda na to że Allegro nie ucieknie przed tematem po wejściu na Czeski rynek. Jesteśmy przekonani że problem rozliczeń pomiędzy krajami EU będzie też tutaj powracał 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ciekawe czy daloby sie tak to rozwiazac ze po uplynieciu 14dni na zgloszenie zwrotu robic zwrot varu o te 23% wtedy nie byloby zwrotow wcale mhm 

oznacz moderatorów

mivaromgmbh
#8 Zapaleniec#

Ogolnie blamaż totalny, ja każdą firme weryfikuje w VIES jeśli aktywny zwracam VAT.Jestem na OSS. A o różnice w prowizji jestem stratny, allegro do tej pory w tej sprawie nic nie robi. I nie zapowiada sie by coś ruszyło.

oznacz moderatorów