anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uniważnienie zakupu przez Allegro a oczekiwanie na płatność

Interrex37
#3 Debiutant#

Witam,

sprzedałem przedmiot na Allegro Lokalnie w formie licytacji (licytacja zakończyła się w niedzielę - 24.01.2021).
Kupujący wybrał formę płatności - wpłatę tradycyjną na poczcie. W dniu 25.01. Kupujący poinformował mnie, że wygenerował druczek wpłaty (odbiorcą jest PayU) i zrobił tradycyjną wpłatę na poczcie. Do dziś nie otrzymałem wpłaty - za to wczoraj (29.01.) dostałem maila od Allegro, że transakcja jest unieważniona z uwagi na brak płatności przez Kupującego.
Czy jest szansa, że ta wpłata w ogóle będzie zaksięgowana pomimo unieważnienia transakcji przez Allegro? Wiem, że wpłaty na poczcie są bardzo długo księgowane. Wyłączyłem wznowienie aukcji, żeby przedmiot nie pojawił się ponownie - w końcu chciałbym normalnie dokończyć transakcję z Kupującym. Status płatności przy aukcji mam jako "Rozpoczęta".

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Taki przelew dochodzi w czasie około 3 dni robocze, ale na Lokalnie jeśli płatność nie wpłynie w ciągu pięciu dni, aukcja jest unieważniona i licytacja się automatycznie odnawia. Możesz ją zakończyć zaraz po odnowieniu, jeśli nie ma jeszcze ofert i podać kupującemu swój numer konta, aby zapłacił bezpośrednio. Być może tej płatności przelewem tradycyjnym nie dokończył. Jeśli nie chcesz, masz licytację rozpoczętą od nowa i czekaj na nowego zwycięzcę.

Po unieważnieniu wpłata już nie dojdzie, jeśli kupujący nawet zapłacił, Allegro zwróci mu wpłatę.

oznacz moderatorów

Interrex37
#3 Debiutant#

A w jaki sposób dostanie zwrot pieniędzy, które dał pani w okienku na poczcie? Kupującym jest prawdopodobnie osobą starszą i chciałbym też człowiekowi pomóc jakoś ten problem rozwiązać 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Interrex37 mógł klient dokonać modyfikacji w tytule i przelew utknie 😞  poproś o potwierdzenie wpłaty, wyślij do allegro niech sprawdzą jak nie będzie napisz że umowa zostaje rozwiązana i wystaw ponownie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Interrex37
#3 Debiutant#

A co z Kupującym, który będzie twierdził, że za przedmiot zapłacił?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie zapłacił i już nie zapłaci, Allegro odda mu pieniądze.

oznacz moderatorów