anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawiona wysyłka do godz. 10:00 DPD , zamówienie z 10:55 i każecie wysyłać jeszcze dzisiaj ???

zaproszenia-C13
#8 Zapaleniec#

Prosze o wyjaśnienie sytuacji. Mam ustawione wysyłki tego samego dnia DPD do godz.10 :00, mimo to dziś zamówinie z godz 10;55 także według was muszę wysłać. Dodam tylko, że kurier moje paczki już zabrał. Nr zamówienia : 4cd36c40-23e2-11ef-9168-3119fd73dcb8

Uprzedzam pytanie, ustawiona wysyłka do godz 10:00 DPD była już dawno temu, skuteczność wysyłki ( czyli wasza dziwna deklaracja ) także jest wyłączona ? Dlaczego działacie na szkodę wizerunkową mojej firmy ?

 

Dodatkowo zapytam o INPOST. 20 maja moje wysyłki z sortowni INPOST nie wyszły tego samego dnia, gdyż mieli awarię trakcji, w związku z czym od ponad 2 tygodni mam wskażnik poniżej 95 % wysyłek w terminie ( nie z mojej winy ale ok, bo przed 20 maja kilka lat i po 20 maja regularnie wysyłam w terminie - możęcie to sprawdzić i wyjątkowo nie brać tego jednego dnia pod uwagę ? ). Chciałbym także zrouzmieć, dlaczego mimo to nie pokazujecie klientowi , że wysyłka będzie tego samego dnia do godz.15:30 ( wiem, mam poniżej 95%, ale nawet jak robi zakup to tego nie widzi i ma , że wyjdą dopiero jutro, ale jak już kupi to ja muszę to wysłac zgodnie z deklaracją, czyli tego samego dnia . To chyba mało w tym logiki ? Prosze o jakąś odp.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mix-mce
#14 Krzewiciel#

To jest tylko i wyłącznie problem z wyliczaniem czasu wysyłki na podstawie Twojej historii realizacji zamówień. Allegro nie rozdziela zamówień na poszczególnych kurierów, jeśli np inpost wysyłasz szybko a z dpd masz opóźnienia to w ofertach allegro pokaże że wysyłasz szybko nawet tym co kupują z wysyłką dpd.

To tak w skrócie.

Jak tego uniknąć? trzymaj się godzin i terminów wysyłek, jeśli nie chcesz np mieć po godzinie 12:00 napisu "wysyłka dzisiaj" to nie wysyłaj żadnych zamówień po tej godzinie, nawet jeśli możesz. Po ok tygodniu-dwóch sytuacja się unormuje.

Oczywiście okazjonalnie jak coś wyślesz szybciej czy z opóźnieniem to nie powinno mieć wpływu, ważne żeby przynajmniej 3/4 zamówień wychodziło z terminem takim jakim chcesz mieć w ofertach.

oznacz moderatorów

zaproszenia-C13
#8 Zapaleniec#

myślałem, że jak wyłączam tą deklarację wysyłki ( Skuteczność wysyłki na 10 dni ) to takich absurdów nie będzie, jak zwykle sprzedawca obrywa za błędy allegro, dzięki za odp.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@zaproszenia-C13 ta opcja działa tylko dla ofert które mają ustawiony czas realizacji na 48h i dłużej, jeśli masz oferty 24h to tutaj nic nie zmieni.

możesz zrobić tak że ustaw wszystkie oferty na wysyłka 48h, zacznij wysyłać do określonej godziny, allegro samo sobie wyliczy kiedy pokazywać "wysyłka dzisiaj" na podstawie statystyk.

A jak będziesz miał jakieś opóźnienie to wtedy możesz użyć wyłączenia szybkich wysyłek.

oznacz moderatorów