anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga sprzedawcy allegro zmniejsza wasze biznesy

kachul
#7 Wielbiciel#

Macie więcej jak 2 oferty na cała firme ( kilka kont) niestety zamykają powyżej dwóch ofert to nic że macie no kilka sklepów i nadajecie przesyłki z różnych miejsc, socjalizm allegro nakazuje max 2 oferty a reszte sklepów punktów nadawczych możecie zmykać , koniec wolności gospodarczej 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Mnie ciekawi, czy wprowadzając limit 2 identycznych ofert na NIP Allegro pomyślało o tym, że pod jednym NIPem może być wiele sklepów, które znajdują się w różnych częściach kraju, które fizycznie nie mają ze sobą wiele wspólnego i sprzedają na Allegro swój asortyment.

Jeden z przykładów: TERG S.A jest właścicielem sklepów Avans, Electro oraz Mediaexpert i co, tylko dwa z tych sklepów mają prawo wystawić jeden produkt? 🙂

oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

Według ich nowej twórczości regulaminowej właśnie tak jak piszesz, trzeci punkt ma się zwinąć albo zająć się sprzedażą "kredek".... 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kachul Poniżej masz z regulaminu a co z tego wynika możesz dać więcej ale w innej kategorii 😄

Liczba Ofert Sprzedającego, dotyczących takiego samego Towaru, opublikowana w ramach tej samej podkategorii (niezależnie od liczby Kont posiadanych przez tego Sprzedającego), nie może być większa niż 2, przy czym ograniczenie to nie dotyczy Towarów, których stan oznaczony jest parametrem innym niż “Nowy”.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@kostas11 

Alleluja, zdarzył się cud!

Do kogoś tam dotarło, że towar używany/powystawowy czy ogólnie nie nowy różni się sam od siebie stanem zachowania.

Ciekawi mnie tylko, jak Allegro sobie poradzi ze spodziewanym wysypem ofert z kupionymi numerami EAN. W dużym hurcie taki EAN to tylko 10 groszy, o ile pamiętam...

oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

z tym że jak  wystawisz w innej kategorii to ci zaraz przeniosą do właściwej, no ale częściowo jest to rozwiązanie na jakąś chwile 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kachul już jakiś czas temu zapowiadali że nie będzie można dublować produktów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

wiesz ja rozumiem że niektórzy mają śmietnik po 30 aukcji tego samego na jednym koncie sam ograniczam 1 aukcja jedno konto, no ale jak nadajesz z kilku miejsc/odziałków to dwie aukcje na nip to zamało ... 1 aukcja 1 konto to jest do zaakceptowania,   

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kachul  i bardzo dobrze

Mnie także już denerwowało jak w jednym produkcie w katalogu wsyakakiwało 10 takich samych ofert od tego samego sprzedającego. Nawet jeśli to były różne konta. Dwie oferty czyli np dwa konta z takim samyam asortymentem są wystarczające.

Jakby sprzedajacy nia zakladali 10-15 kont i nie sprzedawali na nich tego samego, w tej samej cenie to pewnie allegro nie musiałby tego robic

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ i bardzo źle

nikt nie lubi jak w jednej kategorii sprzedawca ma kilka ekranów tej samej oferty

ale przy sprzedaży bez żadnego promowania warto mieć kilka ofert tego samego produktu rozłożonego w odstępach czasowych

 

do tego jeden produkt może pasować do wielu innych produktów i kilka rodzajów przeznaczenia

allegro blokuje poprawne opisywanie produktu

ponadto pod jednym nipem może być kilka różnych fizycznych sklepów

ograniczanie im sprzedaży podpada pod przypadki wymienione w ustawie o nieuczciwej konkurencji

 

do tego dochodzą działania allegro związane z produktyzacją - gdzie serwis łączy różne wersje tego samego produktu

ostatnią kwestią jest sprzedaż produktów z różnych hurtowni, które udostępniają swoje api

- tu także prościej było założyć osobne konta

 

efektem działań serwisu będzie wystawianie tych samych produktów z innymi numerami ean

i większy burdel na allegro

 

 

 

 

oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

Brawo Red - widać kto temat rozumie  

oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

gdybyś handlował na allegro to byś inaczej mówił - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia

co jeśli miałem 10 sklepów w Polsce 10 osób obsługujących 10 kont mam wysłać 8 osób na bezrobocie ?  no ale wiadomo Tobie mniej ofert wyskoczy ale 8 osób trzeba z tej  pracy zwolnić ...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kachul  niekoniecznie. Trzeba zorganizować jeden punkt dystrybucji i tam zatrudnić te 10 osób jeśłi jest taka potrzeba.

Juz widze jak bardzo sie martwisz że nagle koszt by Ci sie obnizyl o 40 tys miesięcznie ( 8 os x 5 tys) wiec nie naciagajmy faktów o ilości utraconych miejsc pracy

I dla jasności także sprzedaje wiec nie pisze z punktu widzenia kupującego lecz sprzedającego.

oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

ok super pomysł zamienię 10 sklepów stacjonarno/wysyłkowych na jedno centrum dystrybucji - rewelacyjny pomysł dziękuje Ci 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kachul  sklep stacjonarny - to sklep stacjonarny. Sprzedaż internetowa - to sprzedaż inetrnetowa. Jedno i drugie wymaga "odrobinke" innej organizacji 

Chyba że którekolwiek z tych żródeł jest tylko dodatkiem. Ale wówczas nie ma co sie czepiać o drobne niedogodności - bo straty niewielkie

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_Likos_ Rozmawiałem ze znajomym który sprzedaje zamienniki części do samochodów. Bywa że ta sama część pasuje do 2-3 różnych modeli a czasem nawet marek ( np VW i Skoda ). Ponieważ ludzie NIE czytają opisów - wystawia te same części z tym samym EAN ale z tytułem:  " Korbka do Skody Octavii" "Korbka do Skody Supreb" "Korbka do Passata" itp. Oczywiście to ten sam produkt ale żaden tytuł NIE KŁAMIE. I co teraz ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

Może tak jak kolega kuba1550 podał przykład z ramkami do tablic rejstracyjnych ? jeżeli zmiana tytuły rozwiązuje problem to luz... gorzej jeśli mówimy o towarze połączonym do EAN 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@pinsplash  pytanie co teraz jest nie do mnie lecz do "fachowców" od produktyzacji.

Juz widze jak jeden ze sprzedających kupi taniej w promocji 2000 korbek. Wystawi 50 aukcji i wszystko bedzie podpiete pod jeden produkt. 

Na pewno pozostali sprzedjący korbki będą podskakiwać z radości jeśli sprzedaż na pól roku spadnie do zera.

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Jaki limit dwóch ofert ? Zobaczcie na tego sprzedawcę który sprzedaje ramki pod tablice. Sprzedaje je w różnych kolorach i tak np kolor jasnozielony występuje na jednym koncie w ilości 3190 aukcji, a np. niebieski 6353 aukcji. Pytałem się allegro i mówili że to jest dozwolone tylko trzeba zmieniać tytuł aukcji. Wystarczy przestawić dwa słowa lub dodać inne i już można powielać ten sam przedmiot setki razy na jednym koncie 🤓

https://allegro.pl/uzytkownik/wwwTHOMASSSpl?string=niebieski


oznacz moderatorów

kachul
#7 Wielbiciel#

hmmm może coś w tym być.....

oznacz moderatorów