anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób Allegro zapobiega wystawianiu negatywnych ocen przez konkurencję?

Zielone_witaminy
#9 Pomysłodawca#

Cześć. Ostatnio na yt trafiłem na filmik o tym jak można zniszczyć konkurencję, tworząc kilka kont i wystawiając  im negatywy. Natomiast tu czytałem o sytuacji w której ten sam klient 3 razy z różnych kont zamawiał towar nie płacił i wystawiał negatywa (Podobno adres wysyłki był ten sam).

I tu moje pytanie czy allegro w jakiś sposób to monitoruje czy komentarze negatywne są wystawiane np. z tego samego ip ? Czy jest jakaś możliwość obrony przed takimi praktykami ?

A jeśli nie, to może to też działać w drugą stronę przy wystawianiu pozytywnych opinie. Zakładanie kilku prywatnych kont robienie zakupów bez wpłaty i wystawianie sobie pozytywów.

Wiem, że regulamin tego zabrania ale w jaki sposób jest to weryfikowane ?

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

FitnesFit
#8 Zapaleniec#

Jest jeszcze jedna metoda żeby uwalić komuś aukcję 8 Allegro nic z tym nie robi np masz aukcję, która dobrze się wyświetla i masz spora sprzedaż na tej aukcji. Konkurencja chce uwalić twoją aukcję i kupuje w twojej aukcji z paru kont  wystarczy z 4-5 kont i odstępuje od umowy w ten sam dzień  i gwarantuje ci, że twoja aukcja przestaje istnieć. System wyłapuje, że aukcja jest mało wartościowa skoro tyle odstaoien w tak krótkim czasie i konkurencja wie,że tak można robić i tak robią. Miałem taką sytuację zgłosiłem to ale nic z tym nie zrobili. Moja aukcja przestała istnieć spadła na samo dno wyszukiwarki z 4000 wejść zrobiło się 50 wejść miesięcznie na aukcję. Najlepsze jest to, że ewidentnie widać ze ktoś działa na szkodę a n8c z tym nie robią. Sprzedajesz nie ma odstaoien 9d umowy zadnych a tu raptem w ciągu 4 godzin 5 zakupów i 5 odstąpień od umowy tego samego produktu no niby jazdę z innego konta ale ja wiem ze to konkurencja i Allegro też o tym wie bo inaczej nie wytłumaczysz tego. 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Trzeba się przyzwyczaić do sytuacji typu: system komentarzy jest "pręgierzem" nałożonym przez Allegro na sprzedających.

 

Często to nie ma nic wspólnego z przeprowadzanymi transakcjami.

Miałem kiedyś taką sytuację: kupujący zakupił przedmiot, za 1 zł, wieczorem, zapłacił, na drugi dzień odstąpił od umowy, w tym samym dniu zwróciłem mu kasę. Otrzymałem od kupującego negatyw. Allegro go nie usunęło. Powody - abstrakcyjne, wymyślane "z rękawa", głównie chodziło o to, że na "wykopie" został poruszony mój temat. Lecz nic to nie miało wspólnego z transakcją przeprowadzoną dla wystawienia negatywa.

A na tym beznadziejnym "wykopie"? Szereg osób mnie poparło. Przez 3 tygodnie miałem taki ruch na Allegro i w sklepie internetowym, że ledwo wyrabiałem z zamówieniami. 2 telefony od agencji "pijarowskich" , które chciały mi "pomóc" w sprzedaży.

Czyli - nieważne, jaka jest reklama, ważne, żeby była. W tym przypadku - 3-4 zamówienia dla wystawienia negatywów, Allegro "wypięło" się na ich usunięcie, i setki zamówień od "normalnych" klientów. Na zakończenie tego wątku na "wykopie" otrzymałem jeszcze stosowne wpisy, że niejako osobiście sprowokowałem powstanie tego wątku - dla reklamy..... To chyba był najbardziej "żałosny" wpis , aczkolwiek nie pozbawiony sensu.

 

oznacz moderatorów