anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużenie terminów dostawy w okresie świątecznym powodem spadku sprzedaży

misio6000
#10 Popularyzator#

Myślę, że w tym roku Allegro popełniło ogromny błąd, że wydłużyło o 1 dzień dostawę towarów. Nie wiem kto podjął taką decyzję, ale nie była ona słuszna. Ja miałem tylko pocztex w swoich ofertach i w czasie weekendu 17-19.12 z pickiem sprzedaży wszystkie oferty miałem oznaczone, że dotrą po świętach. Nie ważne, że przez cały miesiąc miałem 100% program szybkich wysyłek. Widziałem też, że na ofertach z Inpostem i tu z kolei od poniedziałku już wchodziły dostawy po świętach. A jaki był finał ? Nawet przesyłki wysłane 22.12 podochodziły na 23.12 mimo, ze to poczetx48. Wszyscy moi klienci, którzy zakupili do 22.12 dostali przesyłki. Dlaczego ? Bo z tego co wiem poczta polska jak i inne firmy zawsze co roku robią tak żeby wszystko rozwieść do świąt. W rezultacie firmy typu RTV-EURO-AGD i inne sklepy internetowe z którymi Allegro konkuruje wygrały sprzedaż. Straciliśmy - my sprzedawcy na niższej sprzedaży, jak i Allegro na braku prowizji od wyższych cen. Fatalna, nieprzemyślana decyzja kogoś kto nie ma pojęcia jak funkcjonuje rynek usług kurierskich w okresie świątecznym. Sugestia z czasu przed Mikołajkami była błędna bo przed świętami co roku od 10 lat jak jestem na Allegro - zawsze wszystko dochodziło. Nawet mi prywatnie jak robiłem zakupy w zeszłym roku, kurier dowiózł mi paczkę jeszcze w wigilię rano.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ALMADECOR
#8 Zapaleniec#

U nas było dokładnie to samo, mimo, że mieliśmy wszyelkie możliwe dostawy oznaczone w wysyłce 1 dzień. Później zmieniliśmy nawet czasowo na wysyłkę natychmiast, bo nie mogliśmy uwierzyć, że allegro wycina taki numer, kiedy równocześnie INPOST reklamuje się że wszystko co zamówione do 22 grudnia będzie dostarczone do wigilii i  ... było dostarczone Sprawdziłam na własnej skórze. A allegro cyk: 21.12 o 15 przestawiło nam nasze wszystkie aukcje na dostawę we wtorek po świętach  

oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

U nas to było to samo, zabito nam sprzedaż. Tajemnicą Pliszynela jest to, że dostawa przed świętami była w ofertach oficjalnego sklepu allegro... Także ładnie sobie przekierowali sprzedaż....

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#
oznacz moderatorów