anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie aukcji 7/30dni czy do sprzedania towaru

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Witam 

Mam takie pytanie wystawiając ogłoszenia mamy możliwość wystawiania na czas określony np.

7dni 30dni albo do póki nie sprzedaż wszystkich produktów 

Jak wystawiać żeby aukcja była bardziej odwiedzana i jak z ilością sztuk przeważnie pisze 100 ale wiem ze nigdy tego produktu mi nie zabraknie to może pisać 10000

Kazda rada się przyda pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Up

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

Ustaw do wyczerpania zapasów. Dzięki temu aukcja będzie trwała ciągle dopóki Ty jej nie zakończysz lub wyczerpie się ilość na aukcji. Inaczej będziesz musiał co 7 lub 30 dni ręcznie wznowić ofertę. 

 

Te ustawienia nie wpływają na pozycjonowanie. 

oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze jakieś sugestie?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FHU_IBAG  wystaw do wyczerpania towaru, przy większej sprzedaży będzie popularniejsza, bo jak wznawiasz co 7 dni to startujesz z 0 sprzedaży mniej wiarygodne dla klientów, a jka zobaczą że ludki kupują masz na plus 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 

Podziękował 

Mam z 10 aukcji właśnie tak ustawionych na 30 dni i planuje utworzyć je na nowo a te stare usunąć co są na 7-30dni

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@FHU_IBAG  Rozumiem, że chodzi Ci o pozyskanie klienta.

W pierwszej kolejności przejrzyj wszystkie kryteria Trafności, jest to sortowanie domyślne, narzucone z góry.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/trafnosc-xGmVjoPwOTo

 

Zapomniałem dodać, unikaj opcji "wystaw ponownie", bo zerują się statystyki. Wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem i nie wiem, czy to tworzy nową ofertę i czy stara kopia zostaje. Nie wiem tylko jak w przypadku ofert na czas, czy da się zmienić rodzaj po jej zakończeniu.

 

Powoli wprowadzają grupowanie ofert wszystkich sprzedających dla jednego produktu, wyświetlając info o najtańszej oraz najszybciej obsługiwanych.

Zerknij w swoją ofertę 9707490730 (wyświetlone nad Twoją ofertą, na urządzeniach mobilnych gdzieś na dole). Ta zmiana spowoduje niezły chaos po wprowadzeniu we wszystkich kategoriach.

 

Filtr czasu dostawy: wprowadzono filtrowanie wyszukiwania, można wyfiltrować oferty z dostawą na jutro lub w ciągu dwóch dni, więc dobrze jest wysyłać jak najszybciej - tylko uwaga, czas ustalony przez sprzedającego nie jest brany pod uwagę, jeżeli czas wysyłki wyliczony przez Allegro przekracza dwa dni. Nie przetestowałem tego w pełni, więc nie wiem jak to się ma do przewoźników, którzy nie są zintegrowani z Allegro, jak np. FedEx, przez którego spada jakość sprzedaży (nadanie w terminie)

 

Jest jeszcze te nieszczęsne wyróżnienie, grupa ofert wyświetlana ponad zwykłymi, opłacalne jedynie w kategoriach, gdzie produkty nie są zgrupowane, wystawiasz sam albo posiadasz produkt na wyłączność.

 

Strefa Okazji: opłata dzienna 1zł przez 30 dni + prowizja od sprzedaży w strefie. Oznaczenie obniżki w wyszukiwarce. Trzeba uważać, bo może to być spory wydatek. Naliczanie prowizji działa nieco inaczej, jest zależne od kategorii i pobierany jest zmienny procent podstawowej prowizji od 33% do 100%. (Zał. nr 1 SO )

  • W kategorii Narzędzia Ogrodnicze (dmuchawy), gdzie masz przykładowo 7%~ prowizji, sprzedając taki przedmiot w SO płacisz dodatkowe 66% z prowizji podstawowej. z 419,90 zł płacisz 26,20 zł, dodatkowo 17,29 zł za sprzedaż w SO. Jeżeli zdecydujesz się na wyróżnienie, do dodatkowo ok. 2% (do 7zł - również zależnie od kategorii tutaj chyba 25%)

Od groma możesz znaleźć "promocji" -50% czy jakieś -70%. Efekty są różne, moim zdaniem największe w kategoriach, gdzie nie ma jeszcze zgrupowania. Zgłaszasz produkt do Strefy Okazji na liście ofert, ustalając cenę rynkową o jaki procent chcesz. "Promocje" zawsze przyciągają, nie wszyscy wiedzą jak one działają.

Przykładowo, mam klienta w punkcie swoim POP, który wysyłał dosyć sporo okularów z Ali, kupowane po $10, sprzedawał po 149,00 zł przekreślone z 249,00 zł. Coś w tym jest.

Są jeszcze Allegro ADsy, ale to już chyba hardkor.

 

Możliwości masz sporo, trzeba jedynie poświęcić od groma czasu na przeanalizowanie załączników, porządną konstrukcję oferty i własne zdjęcia, i ciągłe monitorowanie konkurencji, jeżeli wystawiacie te same produkty.

oznacz moderatorów