anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysyłka z Allegro a udostepnienie kupującym opcji "ostrożnie" dla Pocztex48 i Poczta w punkcie

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

Wznawiam sprzedaż, po paru latach. Jestem na skraju obłędu przez zmiany i poddałem się po całonocnej próbie wystawienia 1 (słownie jednej) aukcji KupTeraz używanych przedmiotów.

Jak zrobić by mieć pewnosc ze kupujący wybierze opcję ostoznie? chcialbym dysk do komputera wysylac tylko c opcją ostroznie przez Pocztę, lub ewentualnie kurierem UPS

- jest jakis załączni, gdzie jest podany kod dla dodatkowej uslugi "ostroznie", ale co z tym kodem zrobic?

- czy wybierac cennik dla kupujących, czy lepiej pozostawic tyko mozliwosc indywidualnego ustalenia formy wysylki, skoro allegro nie daje mi mozliwosci ustawienia wysylki z opcją ostroznie 9nie rozumiem tego, skoro jest opcja odbior w punkcie, to czemu niema opcji ostroznie, tak samo sie zanzacza przy nadaniu)

- sprzedaję towar uzywany, niewiem juz jak wypelnic wymagane pola "zwroty" i "reklamacja" podrzuci ktos sciąge, bym to do poniedzialku wystawil? 😞 Daje pisemną gwarancje 24mc, gdzies ją miałem ale teraz na szybko nei znajde, chce tylko wystawic juz te cholerną aukcje - tyle mój mózg ogarnia po wielu godzinach bez snu 😕

- czemu taka kara skoro było dobrze, człowiek ma urwanie głowy to utrudnili życie - ale pewnie jak sie miesiąc posiedzi, to jest lepiej, bo ogolnie widze ze ceny wywalczyli dobre z przwoznikami, co z tego jak regulaminow i nowych opcji jest trylion do ogarniecia, nowy intefejs, mamoooo..

pozdrawiam sprzedających , zlitujcie sie, podpowiedzcie cos /Piotr

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@ABX_PL zacznijmy czy sprzedajesz jako firma czy prywatnie allegro czy allegro lokalnie chcesz wystawić ? 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

firma. lokalnie to nawet nigdy nie wystawiałem, bo nie było gdy wczesniej korzystałem z konta :).. pewnie też wystawię, ale po kolei, o "lokalnie" poczytam później 🙂 Dziękuję bardzo za odzew

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ABX_PL Tam masz opisane jakie są różnice a ty napisałeś że jeden przedmiot chcesz wystawić, może zacząć od tego.

oznacz moderatorów

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

ehh nie jeden, mam kilkadziesiąt przedmiotów, i nerwicę bo pokomplikowali a netbook mi sie zawiesza i aero2 resetuje. ogarnę to "lokalnie" bo juz widze ze prostsze, ale chce tez jako firma na allegro z latwym dostepem do opcji odbiór w punkcie na poczcie z opcją ostrożnie, bardzo mi zależy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ABX_PL tu musisz dać ceny wysyłki jakie ustala allegro jeśli korzystasz ze smarta i dostaw allegro wiec nic nie doliczysz - pozostaje dodanie tego do towaru 😞 chyba że dasz swoje dostawy bez początku allegro to dowolnie możesz wkalkulować w wysyłkę ( ostrożnie itp ) pamiętaj że prowizję płaci się też od dostawy 😞

Jak sprzedajesz jako firma to obowiązkowo zwroty 14 dni nawet na używane, gwarancja jest dobrowolna ale mogą reklamować z rękojmi więc nie ma potrzeby dawać gwarancji ale możesz 🙂 Zwrot jest też wymagany do smarta ( tu pamiętaj że są dopłaty po stronie sprzedawcy )

Lokalnie dla firm mało przyjazne nie ma podstawowych zakładek i zwrotu prowizji jak kupujący odstąpi, brak formularzy itp.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

Dzięki, trochę jaśniej już mi to brzmi. Czyli jeśli chcę tanio z przedrostkiem "Allegro cośtam" to mogę tylko Pocztex bez dopłacanych opcji, a opcje ostroznie jakos tam przy ndawaniu mozna zaznaczyc? czy tylko pozostaje własny cennik i ceny takie jak mi powie cennik poczty polskiej. Szkoda, bo wychodzi na poczcie 19,50 za odbiór w punkcie z opcją ostrożnie, a przez allegro widzę 10,99 (czy 11,99 - jest inaczej w roznych stronach/załącznikach), plus 6,99 za opcję ostroznie, to 50gr albo nawet 1,50zł taniej, no i gabaryty chyba korzystniejsze (limity wagowe, wyżej próg więc fajnie by było)... pamietam, ze juz kiedys bylo fajnie z paczkomatami InPostu, ze w jednej cenie byly 3 gabaryty a przez InPost i nawet Sendit.pl gabaryt B byl drozszy o złotówkę i C też.. a gabaryt A to często porażka, 8cm wysokosci to za mało by zapakować bezpiecznie dysk do komputera 😕

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ABX_PL pamiętaj że paczki allegro pocztex są rozliczne przez allegro więc przeczytaj zanim wystawisz, jak nie masz umowy nadajesz przez wysyłam z allegro itp. https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/metody-dostawy-poczty-polskiej-informacje-dla-sprzedajacych-EY0...

z paczkomatami dalej jest fajnie masz 8,99 zł bez względu na gabaryt ale tu nadajesz jak masz umowę przez wysyłam z allegro a bez umowy zostanie Ci menadżer paczek przedpłata i import 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

czyli, jesli niemam osobnych umow z pocztą polską, to wysylać mogę przez "Wysylam z allegro" paczki, ktore zleca kupujący jakos po zakupie? czy jesli zrobie cennik tak jak allegro podpowiada, czyli nie uwzgledniajac opcji ostroznie dla kupującego w cenniku, to informacja w opisie zlatwi sprawe? tzn napisane by bylo, ze wysylka bez opcji ostroznie tylko na odpowiedzialność kupującego (jak listy zwykle), i zalozmy sympatyczny rozgarnięty kupujący mowi mi ze chce doplacic 6zł do opcji ostroznie, to pytanie ktore proszę o skomentowanie: czy dobrze rozumiem, ze sam moge wygenerowac przesylkę do danej transakcji, i allegro rozliczy mnie za nią np te 11,99 za Pocztex, a ja przy nadaniu gdzieś bede mogl dodatkowo zaznaczyc te opcje ostroznie za ktorą kupujący mi jakkolwiek wlaci, chocby osobno na konto? ..chyba juz nikt z Was w to tu nie bedzie chcial wnikac, bo wiem ze to zaplątane juz za bardzo. Ale zobaczcie, weźmy opcje Poczta do Punktu, kupujący mi to opłaca za te 8,99 bodajże, jakimiś płatnosciami allegro (moze bezposrednio zwyklym przelewem, czy musi to przejsc przez platnosci allegro by uznali koszty wysylki i wygenerowali jakas etykiete? bo do pKurier48 sobie wyobrazam, ze jest opcja ostroznie gdzies dostepna przy nadaniu, ale powinna byc tez przy nadaniu "do punktu do placówki pocztowej, to chyba tez idzie jako kurier48/pocztex48 tylko ze z opcja "odbior w punkcie".. ktos mial doswiadczenia z tym? czy juz tylko inpost i ups/dhl ludzie korzystaja?

oznacz moderatorów

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

czy tam przy nadaniu jest gdzie kliknąć, mozna edytowac, i allegro rozliczy mnie 11,99 za Pocztex a ja z wlasnej kieszeni dodaje za "ostroznie"? a kupuący jakos to dosyła do mnie te 6,90zł ? Proszę o pomysły. Widzialem kiedys ze ktos wystawil osobną aukcje za kilka zł jako "dodatkowa opcja ostroznie", nikt tam nie licytowal z tego co w archiwum te aukcje natknąłem, ale bylo wsrod przedmiotow danego sprzedawcy perfum, w razie jakby ktos chcial za te opcje dopłacic. teraz tez to sie sprawdzi? Ja wiem  ze od tych kwot allegro nalicza prowizję, ale trudno. jak inaczej? czy przez API mozna jakos shackowac cennik dostaw by taka opcja "ostroznie" byla do klikniecia dla kupujących? bo widzialem takie cos w regulaminie allegro w jakiejs tabeli: Ostrożnie - kod PP_N3_OSTROZNIE  brutto 6,99zł bez smarta. Z czym to sie je drodzy allegrowicze?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ABX_PL tak bez pobrań możesz nadać bez umowy przez wysyłam z allegro 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

"z paczkomatami dalej jest fajnie masz 8,99 zł bez względu na gabaryt ale tu nadajesz jak masz umowę przez wysyłam z allegro a bez umowy zostanie Ci menadżer paczek przedpłata i import 🙂"

ale bez umowy tez jest 8,99 brutto za kazdy gabaryt? tylko jedyna uciązliwosc to logowanie i importowanie w InPost?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ABX_PL dokładnie zawsze masz 8,99 zł tyle że trzeba przez menadżer importować 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ABX_PL
#7 Wielbiciel#

Dawno nie sprzedawałem i nie kupowałem, kilka lat. Proszę mi opowiedzieć, jak to teraz jest, jeśli np. kupuę, jak w temacie, i mam w cenniku mozliwosc kliknięcia szablonowej opcji "Allegro Kurier Pocztex48" za powiedzmy 11,99. Ale nie widzę mozliwosci aby od razu zaznaczyc dodatkową opcję "ostrożnie", a towar jest delikatny. Czy jest jakiś patent/schemat/procedura niepisana, sprawdzona w praktyce, czy coś w tym stylu? Np. każdy w takiej sytuacji pisze wiadomosc prywatną do sprzedawcy, ale jak to sprzedawca rozlicza z allegro, bo rozumiem, że "Allegro Kurier Pocztex48" jest taniej niż pojscie na pocztę poza allegro? jak zrobić aby opcja ostrożnie była doliczona w ramach tego tanszego cennika dla łatwego rozliczenia, co zasugerować sprzedawcy a co kupującemu? z góry dzięki, mam nadzieję, że dość jasno opisałem o co mi chodzi 🙂 pozdrawiam.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Możesz na paczce nakleić naklejkę typu "ostrożnie". Niestety - nie ma ona żadnego znaczenia. Musisz u przewoźnika zapłacić za tą opcję - dodatkowo - musisz taki towar zapakować w sposób wskazany przez przewoźnika - patrz na regulaminy przewoźników. Czyli w sposób praktycznie wykluczający uszkodzenie przesyłki. Duża paka, wypełniona wszelkimi możliwymi wypełniaczami. To jest "chore" - ale taki jest standard. Więc lepiej nie korzystać z opcji "ostrożnie" i od razu odpowiednio zabezpieczyć przedmiot na czas wysyłki.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów