anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysylka za granice

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Mam ciekawa sytuacje, na ofertach mamy tez ustawione opcje wysylki za granice z adekwatnymi oplatami, jednakze kupujacy z adresem do wysylki za granice np. Anglia wciaz ma mozliwosc wybrania wysylki z cenami dostawy obowiazujacymi w Polsce. Wydaje mi sie ze te opcje nie powinny byc dostepne w takiej sytuacji. To samo dotyczy darmowych przesylek w kraju od jakies sumy zakupow, np 299.99, jezeli kupujacy jest za granicy to ta opcja tez jest dostepna, czy jest to normalne, czy tez mozna zmienic ustawienia sprzedazy, pozdrawiam P.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

@e-shop1 to poproś o dopłatę, czasem przechodzą kody ( niektóre kraje maja identyczne z naszym )  i system nie ma możliwości zablokowania tego 😞 to jest nic innego jak kombinowanie kupującego bo w koszyku ma możliwość zaznaczenia dostawy do swojego kraju o ile jest 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Dziekuje i pozdrawiam, P.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli wybrał dostawę za granicę z polskim cennikiem, możesz poprosić o dopłatę lub odmówić finalizacji transakcji po odmowie dopłaty. Allegro ma wkrótce to zmienić, kupujący zza granicy ma mieć możliwość wyboru wysyłki tylko do swojego kraju, o ile sprzedawca taką udostępnia. Teraz po odmowie wysyłki po odmowie dopłaty możesz otrzymać negatywny komentarz.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@e-shop1Kupujący podczas zakupu może skorzystać z każdej metody dostawy udostępnionej przez Sprzedającego. To, o czym piszesz, zdarza się wtedy, gdy Kupujący wybierze dostawę do Polski, a wpisze adres zagraniczny. W takiej sytuacji powinieneś skontaktować się z Kupującym w celu ustalenia kosztów dostawy. Na ten moment nasz system nie rozpoznaje, czy wpisany adres jest na terenie kraju, czy też za granicą. Z tego powodu podobne sytuacje mogą się niestety pojawiać.

Kwota darmowej dostawy odnosi się również do przesyłek zagranicznych. Jeśli Sprzedający ustali np., że dla zamówień od kwoty 500 zł pokrywa koszty dostawy, to dotyczy to również dostaw zagranicznych. Aktualnie nie ma możliwości rozdzielić tej opcji na wersję krajową i zagraniczną. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Super, dziekuje za informacje, pozdrawiam Patrycja

oznacz moderatorów
Client:66276120
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry

 

Klient chce kupić mój towar z wysyłką do Francji. Zdarza mi się to pierwszy raz i nie mam pojęcia jak się zabezpieczyć . Czy mogę prosić o poradę, jak najlepiej wysłać taką paczkę oraz , najważniejsze, na co mam zwrócić uwagę przy płatności. Oczywiście wiadomo, sprawdzę koszty wysyłki via DHL i Fedex oraz Pocztę Polską. Nie ma konta walutowego. Jak zrobić, żeby koszty przewalutowania były po stronie kupującego a do mnie wpłynęła pełna kwota w pln ? Z góry dziękuję .

 

oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Najlepiej chyba sprawdzic w punkcie kurierskim ile za ile, wziac pod uwage zmienny kurs i klient moze wplacic na zlotowkowe konto ale bedzie przeliczone przez bank po kursie wewnetrznym. Ale to i tak prawie to samo wszedzie jest. No i wysylamy po otzrymaniu wplaty:) Pozdrawiam

oznacz moderatorów