anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji w przypadku gdy klient zrezygnował z zamówienia przed wysyłką.

Mund_Z_1
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie odnośnie zwrotu prowizji w przypadku gdy klient zakupił towar i wybrał sposób dostawy za pobraniem, jednak jeszcze przed wysyłką zrezygnował  z zamówionego towaru. Miałam ostatnio taki przypadek i był problem ze zwrotem prowizji. Po odwołaniu zwrócono mi ją, jednak warunkowo, każąc zapoznać się z regulaminem. Co zrobić w przypadku, gdy takie sytuacje będą się powtarzały? Czy będą problemy ze zwrotem naliczonej prowizji?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Może być problem ze zwrotem prowizji. Zawsze wtedy pokazuj Allegro pisemną rezygnację klienta, czyli odstąpienie od umowy. Allegro nie może odmawiać zwrotu prowizji po odstąpieniu od umowy klienta, ponieważ, zgodnie z regulaminem, prowizje są naliczane w momencie zawarcia umowy, a po odstąpieniu od umowy, ta jest zgodnie z ustawą niezawarta. Nie można więc naliczać prowizji od niezawartych umów.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Mund_Z_1 A zapoznałaś się z tym regulaminem? wskazali Ci jakąś jego część dotyczącą tego problemu? Może tam masz wskazane, ze musisz potrącić kupującemu tą kwotę 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Mund_Z_1
#8 Zapaleniec#

Tak, wysłali. Wyczytała, że klient powinien anulować zamówienie. Tylko co jak klient ma to gdzieś? Rezygnuje telefonicznie i mówi, że nie wie jak anulować? Sama dałam w zamówieniu status "Anulowane" ale jak widać to nie wystarczyło. Niestety, my możemy klientów tylko o coś prosić. Nie każdy jest miły i robi to o co prosimy. Takie realia. 😞

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mund_Z_1 Proś o jakąkolwiek formę pisemną. Np przez centrum wiadomości. Wtedy Allegro ma w to wgląd.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Mund_Z_1
#8 Zapaleniec#

Napisali, że jest jeszcze formularz pisemny odwołania. Myślę, że może to być ostateczne wyjście. Opisać sytuację i tyle.

oznacz moderatorów