anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru osobie fizycznej

amor_2004
#10 Popularyzator#

witam!

 odwieczne pytanie, kupujacy zrobił zwrot, bez pytania, bez kontaktu, moje ustawienia zwrotów są dziwne, wg mnie z ingerencja allegro. Nie wiem juz co jest i jak, skoro nie mam w zwrotach terminu zwrotu, w aukcji stoi jak byk, brak..............

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

A smarta masz?

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

oczywiście NIE

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Na początek mały info. To, że nie masz firmy, nie oznacza, że nie możesz zostać uznaną za osobę prowadzącą działalność gospodarczą (definicja działalności jest bardzo szeroka). Masz bardzo dużo aukcji, w tym kilkadziesiąt przedmiotów oznaczonych jako "nowe", co może się kwalifikować jako działalność nierejestrowana (wszystko zależy od tego, czy jest to sprzedaż incydentalna, niemająca celu zarobkowego (nie uzyskujesz dochodu ze sprzedaży) czy regularna w celu osiągnięcia zysku (uzyskujesz dochód ze sprzedaży)). 

A teraz, wracając do tematu. W przypadku transakcji pomiędzy dwiema osobami fizycznymi kupujący nie ma prawa do zwrotu towaru (to tak jakby kupował w sklepie stacjonarnym, czyli widziały gały, co kupowały). Takiej przesyłki masz prawo zwyczajnie nie przyjmować, wtedy wróci ona do nadawcy. 

oznacz moderatorów