anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box - opóźnienie

Cupcaek
#7 Wielbiciel#

Zamówiłam produkt 3.1.2023 z dostawą następnego dnia do Allegro One Box, niestety przesyłka do mnie jeszcze nie dotarła, a od 1.4.2023 ma status "w doręczeniu". Od ilu dni opóźnienia przysługuje zwrot za dostawę? Wybrałam opcję Allegro One Box ze względu na obiecywaną dostawę następnego dnia, ale coś najwyraźniej poszło nie tak 🙂

Przesyłka ALE0000537B2592.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

az1rael
#21 Demiurg#

To teraz porównaj sobie ten czas dostawy co pisało na drugi dzień z tym co deklaruje sprzedawca w zakładce dostawa bo to się może zasadniczo różnić ogromnie zwłaszcza że allegro podaje przewidywany czas dostawy z przysłowiowej d. U. P. Y 

oznacz moderatorów

Cupcaek
#7 Wielbiciel#

W sumie chyba znalazłam odpowiedź, ale może ktoś z moderacji potwierdzi jeszcze.


U sprzedawcy też jest "przywidywany czas dostawy", który wynosi 1 dzień roboczy. Ale widzę, że w regulaminie Allego One jest już bardziej konkretna informacja:

“Next Day” (“Dostawa jutro”) – Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze);

Więc jeśli dobrze rozumiem, przysługuje mi zwrot za "nienależyte wykonanie Usługi"

  1. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Usługi uprawnionemu przysługuje odszkodowanie:

    • 1) za utratę, ubytek lub uszkodzenie Przesyłki – w wysokości nie wyższej niż zwykła wartość utraconych lub uszkodzonych rzeczy;
    • 2) za opóźnienie w doręczeniu Przesyłki w stosunku do gwarantowanego terminu doręczenia – w wysokości nieprzekraczającej dwukrotności opłaty za Usługę.

oznacz moderatorów