anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co znaczy Allegro One Kurier? Czy to znaczy, że czekam na kuriera, odbiór w boxie czy punkcie?

Psychosynteza_pl
#9 Pomysłodawca#

Zamówiłam ksiązki kilka dni temu i dopiero dziś zostały wysłane. Wybrałam Allegro One Kurier i nie wiem, jak to działa: kurier, box czy salonik. Nie widziałąm przy zamówieniu żadnego adresu tych ostatnich. Czy mam oczekiwać kuriera? Jeśli dziś wysłąne to czy dziś przyjdzie, bo tak było napisane te kilka dni temu 26 lipca), a jak nie, to dopiero w poniedziałek?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Psychosynteza_pl Tak, zamówiłaś dostawę realizowaną przez kuriera, więc teraz musisz oczekiwać go aż zjawi się z Twoją przesyłką. Adres dostawy, który podałaś w swoim zamówieniu, możesz sprawdzić w każdej chwili, w szczegółach zamówienia w zakładce Moje zakupy, po zalogowaniu się na swoje konto w Allegro.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Psychosynteza_pl 
Jeśli dziś wysłąne to czy dziś przyjdzie

A jaka to dokładnie nazwa metody dostawy ?
"Allegro ONE - kurier dzisiaj" , "Allegro ONE - kurier jutro", etc. ?

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Psychosynteza_pl
#9 Pomysłodawca#
Ten fragment pytania jest wyrwany z kontekstu. Pytałam o formę usługi, czy kurier czy inaczej jej jeszcze nie znam i stąd wpadłam tutaj. Reszta to moje dywagacje, jak to jest z tym rodzajem dostawy. Kilka dni wcześniej zamawiałam i wybrałam ten rodzaj, bo wydawał się najszybszy. Mam już doświadczenie z zakupami, które szły i tydzień. Tym razem zależało mi na odbiorze w tym tygodniu, bo w kolejnym nie mogę. Zadziwiło mnie to, że gdy składałam zamówienie od razu było napisane, że przyjdzie tego samego dnia. Oczywiście nie przyszło, także kolejnego dnia, bo nie była wysłana. Natomiast dziś zobaczyłam, że właśnie zostały wysłane. Stąd moja refleksja, czy przyjdzie jeszcze dziś, czy dopiero w poniedziałek, co dla mnie było nie do odbioru. A tymczasem przyszła dzisiaj!!! Czyli wtedy gdy wysłane, wtedy odebrane!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie za duże oczekiwania? dziś wysłane i dziś odbiór? sprzedający mieszka na ten samej ulicy? 😁

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
dziś wysłane i dziś odbiór? sprzedający mieszka na ten samej ulicy? 

Wyobraź sobie (choć prawdopodobnie będziesz miał z tym kłopot), że są takie metody dostawy w których jest taka możliwość:
np. z Torunia do Krakowa, lub z Poznania do Lublina, czy z Wrocławia do Warszawy.

Ale najpierw to sprzedawca powinien dochować złożonej obietnicy co do czasu wysyłki.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Psychosynteza_pl Wciągu jednego dnia to szanse bliskie "0" .Allegro One Kurier do takich szybkich nie należy a jak się zmieści w 3 dniach to już sukces .Dodatkowo sezon urlopowy to i dostawy potrafią się opóźniać ,chociaż dziś sam dostałem paczkę około 10 rano którą wczoraj około południa zamówiłem (poniżej 24 h) ale to był in post .

oznacz moderatorów