anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca straszy mnie sprawą sądową za złą ocenę

Client:111383450
#1 Nowicjusz#
  • Witam zakupiłem przedmiot od allegrowicza i wystawiłem mu negatywną opinię a on mi przysłał pismo  listem poleconym że jeżeli nie usunę negatywnego kometarza to pozwie mie do sądu i mam na to trzy dni czy jest taka możliwość
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Monika__L
#15 Entuzjasta#

w pewnych realiach, owszem, może

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:111383450 Żyjemy w wolnym kraju. Ty masz prawo wystawić opinię jaka Ci się tylko podoba a sprzedający ma prawo domagać się usunięcia oceny - jeśli nie w drodze porozumienia to na drodze sądowej.

Z czystej ciekawości jeśli mogę zapytać - co było przyczyną wystawienia negatywnej oceny?

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@Client:111383450 jeśli nie napisałeś tam prawdy, zgodnie z przebiegiem transakcji, wyolbrzymiłeś coś, czy też użyłeś wobec sprzedawcy epitetu, choćby ugrzecznionego, to tak, może.

Podstawą może być choćby odjęcie "gwiazdek" w zakresie "zgodność z opisem", sprzedawca może Cię wezwać do udowodnienia, że opis w ofercie rzeczywiście na tyle odbiegał od stanu faktycznego, że uzasadniał obniżenie oceny za to.

Jeśli natomiast opisałeś rzeczywisty przebieg transakcji, bez zbędnych emocji i rzetelnie oceniłeś sprzedawcę, to nie masz się czym martwić. W wezwaniu do usunięcia komentarza powinieneś mieć napisane z czym sprzedawca się nie zgadza jeśli chodzi o komentarz/ocenę.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

client11546
#11 Animator#

I BĘDZIE MIAŁ RACIĘ

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:111383450 podstawowa zasada państwa prawa tzn kazdy ma prawo do 
Art. 45 - Prawo do sądu. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Więc tak może a doręczenie ci tego pisma poleconym oznacza że nie żartuje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:111383450 Nie przejmuj się wielu tu straszyło, jeżeli komentarz nie obraża i jest obiektywny to może sobie straszyć. Masz prawo do komentarza on ma prawo do obrony(nie ma do straszenia).

oznacz moderatorów

popazan
#8 Zapaleniec#

jak miałeś podstawy, to możesz spać spokojnie. Ale jak miałeś zły dzień albo nie odpowiedział ci w centrum wiadomości po godzinie i postanowiłeś sobie to odbić w komentarzu to - oby cię dojechał i to porządnie, z wyliczeniem strat i doliczeniem kosztów sądowych. Powodzenia!

oznacz moderatorów