anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona paczka - Kurier Allegro One

look1975
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zamówiłam ładowarkę 01.08, paczka przez sprzedawcę została przygotowana tego samego dnia ale odebrana od kuriera dopiero 02.08. W opisie aukcji miała być do mnie dostarczona 02.08 ale przez to opóźnienie nie dotarła na czas. To by było nic, gdyby nie fakt iż została dostarczona wczoraj, tyle ze nie do mnie. I teraz nikt nie wie gdzie ona jest. Allegro Kurier One Infolinia ustala przebieg zdarzeń i ma się kontaktować. I tak od wczoraj. A ja wciąż nie wiem gdzie jest paczka. Jednocześnie rozpoczęłam dyskusje ze Sprzedawca, choć ten w sumie nie zawinił i wywiązał się z umowy. To przewoźnik daje ciała po całości. Proszę o informacje co dalej mogę z tym zrobić, bo ładowarki jak nie było, tak nie ma. Dziękuję 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@look1975 zgłoś to sprzedawcy niech składa reklamację 

No i na przyszłość unikaj problematycznych przewoźników, dostarczenie jest przewidywane a w regulaminie mają 2 dni na doręczenie więc oszukują klientów żeby wybierali właśnie te metodę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

look1975
#7 Wielbiciel#

Dzięki, pierwszy raz wybrałam Allegro One i wygląda na to że ostatni. Dopiero teraz poczytałam forum o tym przewoźniku, rzeczywiście szału nie ma. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak działają dostawy Allegro One, poczytaj opinie o tym przewoźniku.

 

Ja zawsze wybieram InPost - jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. 

Ładowarkę zamów jeszcze raz, tym razem wybierając przewoźnika godnego zaufania, a na tamten zakup odstęp od umowy. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

108 do 1 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a 108 nie było przypadkiem wczoraj 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 ja się już zgubiłem ale to już nawet nie jest kopanie leżącego to już kopanie rozkładającego się trupa 😄

oznacz moderatorów

look1975
#7 Wielbiciel#

Jakie 108 do 1 ? coś mnie ominęło ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@look1975 liczy wtopy oneboxa na forum chyba z ost tygodnia 😄

oznacz moderatorów

look1975
#7 Wielbiciel#

Co do one box to się nie wypowiem ale zakładam, ze paczka szybciej trafia do paczkomatu niż do klienta. Bo moje doświadczenie, póki co jednostkowe, opiera się jedynie na kurierze. Choć widząc jakie One Kurier działa, istnieje domniemanie że One Box ma podobnie 😉 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt nie wiem czy tu zadziała odstąpienie ? bo paczka jest doręczona, więc sprzedawca będzie czekał na odesłanie 😞  

Fikcyjne doręczenie ale na razie nie wiemy gdzie ona jest 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

look1975
#7 Wielbiciel#

Nauczka na przyszłość. Nie mogę odstapic od umowy bo nie mam jak zwrócić towaru, w którego posiadniu nie jestem 😉 Niezła paranoja 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@look1975 możesz wymusić wysłanie 2 ładowarki na sprzedawcy ale jak widzisz winny jest oneboxallegro czyli najbardziej chunowata forma dostawy ever... należy złożyć reklamację do allegro lub onebox bo to ich dziadostwo w reklamacji określić roszczenie paczka z zawartością lub kasa plus ewentualne szkody moralne. Niestety ale reklamację rozpatrzą w do 30dni ale jak nie znajdą paczki to ty już masz złożoną reklamację bo ost robią tak... gdzie moja paczka? Szukamy. Parę dni mija... i co z paczką? Szukamy. Po miesiącu nie mamy paczki i co nam zrobisz. To chce zwrot kasy! A to reklamację złóż bo ty się dopiero tylko o paczkę pytałaś... stąd musi być oficjalnie reklamacja plus roszczenie reklamacyjne. Chyba że znajdą paczkę co im się udaje czasem.

oznacz moderatorów

look1975
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca tez troche zawalił, bo dopiero dziś po mojej interwencji zajął się tematem, a mógł wcześniej. Reklamacje ponoć złoży. Ja oprócz dzwonienia na infolinie Allegro One i za każdym razem łączona z innym konsultantem, dowiadywałam się ze trzeba czekać i mnie o cierpliwość proszą. Dyskusje ze Sprzedającym tez rozpoczęłam. Allegro w dyskusje włączyłam. A dziś znowu dostałam sms od kuriera ze paczka w doręczeniu. Jak w doręczeniu jak przecież wczoraj doręczona ? Bajzel. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@look1975 sprzedawca nie zawinil reklamacje moze zglosic 1 odbiorca co jest najkorzystniejsze bo ma paczke towar wiedze o okolicznosciach odbioru etc mix powyzszych i odpowiedz reklamacyjna dostanie do reki czyli jesli przewoznik wskazuje wine sprzedawcy w pismie to masz papier dowodowy dla wytoczenia roszczenia do sprzedawcy. Lub na wniosek kupujacego sprzedawca sklada reklamacje. O ile kojarze nie prosilas o zlozenie reklamacji a zajelas sie tym sama wiec po co mial sie wtryniac sprzedawca miedzy wodke a zakaske?

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@look1975 przepraszamy za te trudności, gdy tylko otrzymamy odpowiedź od przewoźnika, skontaktujemy się z Tobą i wszystko wyjaśnimy. Na razie musimy poprosić Cię o cierpliwość. 

oznacz moderatorów

look1975
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, cierpliwość ma na wyczerpaniu, przewoźnik zapewnił ze paczka pojawi się dziś miedzy 12-13, tak się nie stało. Paczka została nadana w Warszawie, w Krakowie siedzi od środy i w tym dniu miała zostać do mnie doręczona, mamy piątek. Jak długo będziecie udawać że z Allegro One wszystko jest w porządku skoro na każdym kroku robi klienta w balona? Gdzie sankcje ? Gdzie kary umowne ? Gdzie reklamacja ? Nie wspominając, że od Waszej ostatniej odpowiedzi minęło 4h. I tak samo nie ma paczki jak i słowa wyjaśnienia ze strony Allegro. Samo słowo "przepraszam" nie wystarczy. Ciekawa jestem co na to UOKiK.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów