anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałam zablokowana przez sprzedającego tylko dlatego że zażądałam faktury VAT

autoczescigiulia
#7 Wielbiciel#

Zostałam zablokowana przez sprzedającego tylko dlatego że zażądałam faktury VAT,sprzedający jest vatowcem więc jest zobowiązany wystawić firmie fakturę poza tym w wielu przypadkach firmy wyraźnie zaznaczają nie wystawiam faktury VAT co jest niezgodne z prawem , w wielu przypadkach zakup przez allegro jest niemożliwy bo cena transportu za opakowanie po butach wynosi od 1000 do 5000zl co zmusza ludzi do zakupu poza allegro !!!!! To powinno zostać zweryfikowane przez allegro

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Nie wiem, co odpisać na ten myślotok...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dodał cie na Czarną listę, kup u innego i już. Masz prawo żądać Fv a sprzedajacy ma obowiązek jej wystawienia. Należało zgłosić problem do Allegro.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

'Moi Nieaktywni Kupujący' 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@autoczescigiulia Gdzie widziałaś takie stawki od 1000 do 5000 za transport > chyba, że to samochód TIR z naczepą 😀

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

też się zastanawiam co takiego wysyłają tak drogimi przesyłkami ? sztabki złota ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

autoczescigiulia
#7 Wielbiciel#

lampa lewa tył do w176 lift

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale od kogo?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

podeślij link do tej oferty, bo jestem 20 lat na tym portalu i nigdy nie widziałem takiego kosztu wysyłki. kto niby ma to kupić w tej cenie, jakiś wariat ? inna sprawa, że taki koszt nadania narusza regulamin allegro oraz inne paragrafy, więc spokojnie można byłoby uwalić taką ofertę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

autoczescigiulia
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Porządne auto, porządna cena dostawy. 😊

oznacz moderatorów

autoczescigiulia
#7 Wielbiciel#

Niestety w częściach jest to nagminnie praktykowane co uniemożliwia zakup to samo mam że zderzakami i innymi częściami 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tak jak pisałem wcześniej, tego typu praktyki są niezgodne z regulaminem allegro i takie konto kwalifikuje się do blokady, jeśli na kazdej ofercie ma to podobnie ustawione. Trzeba to zgłaszać, to delikwent się nauczy.

Co do faktur to ma ustawione vat-marża - więc teoretycznie wszystko jest w porządku. Niestety z mojego doswiadczenia takie częsci są na wpół legalnego pochodzenia. oni nigdy nie będą w stanie wystawiać pełnych faktur vat, bo nie mają faktur zakupu na ten towar. Mogą mieć jakieś pseudo umowy z osobami prywatnymi i potem na tej podstawie wystawiają faktury vat-marża.

ustawienie tak wysokich kosztów wysyłki ma tylko jeden cel, uniknąć  sprzedazy na allegro i nie z powodu prowizji, a z powodu płatności allegro i wpłat na konto. Tego boją się jak ognia. Przy tak drogich częściach i tak większość kupujących zdecyduje się na odbiór osobisty i płatność gotówką. A gotówka śladu nie zostawia. przykro mi to mówić, ale działam w branzy motoryzacyjnej ok 30lat i wiele widziałem. wiekszość tego typu działalności handlu częściami uzywanymi na tak duża skalę funkcjonuje na  pograniczu szarej strefy, żeby nie powiedzieć działalności  przestępczej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja widz za to negatywa

"Strata czasu, nie polecam! "

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

LEW433_0-1678052854739.png

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@autoczescigiulia  Sprawę faktur najlepiej wyjaśnij z Urzędem Skarb.  właściwym dla adresu sprzedającego.  To jest właściwy autorytet w sprawach podatków,  my niestety nie znamy wszystkich  okoliczności.

oznacz moderatorów