anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot cudzej paczki

Memens91
#1 Nowicjusz#

W mojej skrytce były dwie paczki: jedna którą zamówiłem a druga, jak się okazało w domu po otwarciu - nie moja. Co mam zrobić żeby dostać swoją drugą paczkę i oddać tę cudzą?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Skontaktować się infolinią, gdzie odebrałeś?

oznacz moderatorów

Memens91
#1 Nowicjusz#

Poznań, paczkomat Allegro One na Głównej 65

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Memens91 Dzwoń 616 306 997

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Miałem taki przypadek w I poście ale po kontakcie z firmą podesłali kuriera i zabrał omyłkowa przesyłkę aby dostarczyć na właściwy adres.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Takich uczciwych "jeleni" to ze świeczką szukać. Inpost "wyrąbał" mnie na kilkaset zł przy akcji z weryfikacją gabarytów - koperty typu B12 (bardzo mała) pozaliczali jako ponadgabarytowe - o długości ponad 70 cm (w środku towary o wymiarach kilku cm.)

Jednak też muszę się zaliczyć do tych uczciwych "jeleni" - w przeciwieństwie do firmy InPost. 

Ostatnio otrzymałem zwrot - leżał u mnie przez 2 tyg. nieotwarty - nie miałem paczki o takim numerze do zwrotu. W końcu otwieram - w środku krzesło dla inwalidy pod prysznic za 100 zł. Za 2 dni mam klienta na to krzesło - sprzedałem po cenie z paragonu. Jednocześnie nie daje mi to spokoju - staram się wyjaśnić sprawę, gdyż w/g etykiety ten zwrot był od klienta, który u mnie kupił towar za 30 zł, zwrócił go i rozliczyłem się z nim. 

3 godz. w ciągu 2 dni zajęło mi wyjaśnianie tej sprawy.

Efekt:

- zadowolony u mnie kupujący, gdyż kupił krzesło w dobrej cenie, którego w okolicy nie mógł dostać

- zadowolony sprzedawca tego krzesła, gdyż ma rozwiązaną sprawę ze zwrotem

- zadowolone Allegro, gdyż sprawa też rozwiązana

- zadowolony kupujący, który kupił przez Allegro to krzesło i go nie odebrał - gdyż przelałem mu te 100, które wziąłem za jego sprzedaż

- zadowolony InPost - sprawa wyjaśniona i załatwiona

- ja otrzymałem tylko satysfakcję - 3 godziny pracy za darmo i 5-ciu klientów zadowolonych i pozytywnie załatwionych.

Ciekawe, co mnie skusiło do tych działań.... ktoś się domyśli? Myślę, że tak.

Czy ktoś to brałby pod uwagę przy wystawianiu komentarza? - myślę, że nie, gdyż w komentarzu liczę się tylko JA, jako kupujący. Inne opinie są nieważne. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

STUDENCIK1974
#10 Popularyzator#

Kłaniam się niziutko 🙂 - takie postępowanie powoduje wiarę w naród, w ludzi....

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dzięki, ale to nie przenosi się na zyski...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów