anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie zgłosić reklamacje stałego podjazdu UPS przez Allegro?

Basilur_pl
#8 Zapaleniec#

Mamy uruchomiony stały podjazd w firmie dla przesyłek Allegro One, ale kurier się nie zjawia od kilku dni.

Nasz opiekun milczy w temacie.

Gdzie można wywołać jakąś reakcje? bo klientom nijak idzie wytłumaczyć opóźnienia związane z brakiem podjazdu.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Basilur_pl 🤣 tego się nie da zareklamować, brak odbioru można uznać w sumie za prawidłowe działanie, to odebranie przesyłek jest w tym wypadku czymś wyjątkowym. 

Spokojnie, reklamację możesz składać do allegro i dostaniesz odpowiedź, że się skontaktują z "przewoźnikiem" mimo, że to ich usługa ... i nic się nie zmieni.

oznacz moderatorów

Basilur_pl
#8 Zapaleniec#

Niestety doskonale znamy i doświadczamy wszystkich minusów związanych z obsługą UPS i gorszej usługi przewozowej w Polsce to chyba jeszcze nie było, może porównywalni są z dawną Siódemką 🙂 ale póki co jeszcze nie było sytuacji, że nikogo nie było po odbiór przez dobry tydzień, a statystyki lecą na łeb na szyję... o klientach to nawet nie ma co wspomina.

Przez wysokie pozycjonowanie aukcji, smart i włączenie tego przewoźnika do statystyk, niestety jesteśmy niejako skazani na tę opcję. Gdyby nie to, to byłoby pewne, że nikt ze sprzedawców by z tego nie korzystał, bo każdy dzień generuje problemy związane z przesyłkami UPS i tak już z 2 lata bez zmian.

oznacz moderatorów

Basilur_pl
#8 Zapaleniec#

Jakby ktoś miał podobny problem, to kazano nam kontaktować się wyłącznie na - allegroumowy@ups.com

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Polecam zrobić jakąś petycję o wycofanie się Allegro ze zmian w programie Smart. Ja nie będe na siłę walczyć o Smarta. Jak ktoś chce się użerać z UPS to niech się użera. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

i tu dochodzimy do sedna sprawy

deklarowane usługi allegro

nie działają identycznie jak usługi, które ma oficjalny sklep allegro

 

mi dpd nie odebrało dzisiaj przesyłek, mimo poprawnego zgłoszenia

odbioru

jak mniemam dpd odbiera przesyłki od osa codziennie bez w/w sytuacji

czym jest usługa wysyłam z allegro jeżeli jest gorsza od umów jakie ma sklep osa?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED OSA wysyła z własnych magazynów Fulfillment, gdzie pewnie jak a Amzonie stoją kontenery lub naczepy przewoźników i od razu lecą na sortownię główną o godzinie 22 czy później oni nie zamawiają podjazdów 🙂

Tak wygląda u nich wysyłka, Zakup opłacony1 wrz. 2023, 19:23 😄

Zrzut ekranu 2023-09-26 214644.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 zgłosiłem reklamację do allegro

i otrzymałem odpowiedź, że dpd miało problem serwisowy

pomijam już fakt, że to wierutna bzdura, bo kurierowi nie chce się do nas

jeździć

ale dotąd nie wiem czy reklamacja została rozpatrzona pozytywnie czy negatywnie

 

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Całe szczęście, że ja mam naprawdę kuriera DPD **piiip**istego i to mój ziomeczek i chociaż z tym nigdy nie mam problemu. Dlatego tak cierpię na myśl o allegro one...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED centrum miasta i problem z kurierem ? a masz stałego czy zmieniają się podwykonawcy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tak, dokładnie ścisłe centrum miasta i problem z kurierem

mamy dwóch stałych kurierów z dpd przywożących przesyłki

z czego jeden odbiera przesyłki jak przywozi towar

żadne zgłoszenia podjazdu na allegro nie mają dla niego znaczenia

 

oznacz moderatorów

ACQUATICA
#9 Pomysłodawca#

Nasz DPD ma różne godziny - bardzo często nie odbiera przesyłek nadanych po 13-tej - i ja go rozumiem. DPD pracują na B2B, dlaczego ma się wysilać skoro np. zrobił swoje do 13-tej? I chce wracać do bazy np. Na szczęście my akurat mamy punkt oficjalny DPD dosłownie 150 metrów od naszej siedziby i możemy zanosić paczki do 18:30 i wychodzą zawsze tego samego dnia. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ACQUATICA ja rozumiem kuriera,

ale złą organizację pracy niech zgłosi swojej firmie, że nie jest w stanie odebrać przesyłek

jeżeli firma pozwala na odbiór przesyłek w godzinach np: 15-17

to niech ktoś to zrobi np: inny kurier pracujący w godzinach późniejszych

 

i znalazłem taką interpretację prawną

Maksymalna kwota odszkodowania za szkodę spowodowaną zwłoką w dostarczeniu przesyłki wynosi dwukrotność opłaty za nadanie przesyłki. Taki limit wynika z art. 83 ust. 1 ustawy - Prawo przewozowe i dotyczy przewozów realizowanych na terenie Polski.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-opoznienie-w-dostarczeniu-przesylki-jakiego-odszkodowania-mozna-z...

 

 

oznacz moderatorów

ACQUATICA
#9 Pomysłodawca#

Znaczy no to generalnie świadczy o braku fachowości firmy kurierskiej, a nie samego kuriera. Myślę, że w przypadku Allegro One jest tak samo. Najwidoczniej firma UPS nie ponosi żadnych konsekwencji takiej realizacji umowy (z ogromną ilością uchybień) między Allegro, a nimi. Dlaczego DPD potrafi jako tako realizować przesyłki, a UPS ma taki problem? Zastanawia mnie generalnie dlaczego Allegro podpisało umowę z UPS skoro to UPS ma najdroższe przesyłki chyba spośród wszystkich dostawców... 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ACQUATICA fachowość firmy kurierskiej nie ma znaczenia

my nie mamy z dpd podpisanej  żadnej umowy

jakość usługi gwarantuje nam allegro - podaje terminy odbioru przesyłek

które nie są dotrzymywane

do tego ten serwis, który oferuje bubel - ocenia nas z terminowości wysyłek

i przerzuca na nas za odpowiedzialność  za jakość swoich usług

 

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

My też nie mamy żadnej umowy. I tylko dzięki temu, że mamy ten punkt DPD blisko to wysyłamy wszystko na czas. Niestety gdy przekazywaliśmy kurierowi to standardem było, że gdy już zamówiliśmy podjazd to nikogo już chętnego z kurierów nie było;)

oznacz moderatorów