anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę wygenerować pierwszej etykiety błąd API?

Irq123
#8 Zapaleniec#

Chcę nadać swoją pierwszą paczkę Allegro One Box, One Kurier (Allegro One Box, zielony automat) i dostaję taki komunikat:

Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika

 

Numer mojego zamówienia to ec58d480-55cb-11ed-8854-0ba8742ebc8d

Od razu uprzedzam, paczkę chcę sam dostarczyć do punktu "Pakersi", który jest w mojej miejscowości.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Irq123 Cześć 🙂 Już wyjaśniam, w czym rzecz. Klient wybrał metodę dostawy One Kurierem. Problem polega na tym, że w Twoim mieście usługa Allegro One Kuriera jest niedostępna, spójrz: 

ko_alka_0-1666866960345.png

Możesz to samodzielnie sprawdzić na tej stronie: https://allegro.pl/kampania/one/kurier

Generalnie przed udostępnieniem tej opcji w swoim cenniku dostaw należało sprawdzić, czy Twój kod pocztowy jest obsługiwany. 

W takim wypadku mogę Ci zaproponować dwa rozwiązania: możesz poprosić Kupującego o anulowanie zamówienia i dokonanie nowego z wybraniem innej wysyłki lub wysyłka na własną rękę po ustaleniu kosztów z Kupującym. 

Bardzo ważne jest to, żebyś usunął metodę dostawy ze swojego cennika, bo obecnie nie będziesz w stanie nadać takich paczek. Pozostaw tylko One Boxa i One Punkt jako osobne pozycje zamiast pakietu z One Kurierem. 

ko_alka_1-1666867029544.png

Ewentualnie możesz napisać wiadomość mejlową na . Tam zweryfikujemy, czy możemy na Twój adres udostępnić podjazdy One Kurierów.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Irq123
#8 Zapaleniec#

Jaki jest tego sens i logika, skoro ja sam chcę zawieźć do punktu, z którego odbieram takie przesyłki? Będę musiał zmienić adres nadania na inny (odległy ode mnie), a i tak zawiozę sam tu...

oznacz moderatorów

Irq123
#8 Zapaleniec#

Sprawa się wyjaśniła. Gdybyście nie namieszali tymi bliźniaczymi nazwami Allegro One (Punkt, Box) z Allegro One (Punkt, Box, Kurier) gdzie nazwa sugeruje że obsługuje je Allegro One, a pierwsza opcja nie ma kuriera, a duga ma. Nie zastanawiałem się czemu tak jest. Gdyby nazwy były bardziej logiczne, to bym wiedział co zaznaczyć, a czego nie. Nawet Pani z Pakersów po szkoleniu z Allegro One, nie wiedziała że to taki twór. To tak jakby zrobić Inpost (minipaczka, paczkomat) oraz Inpost (minipaczka, paczkomat, InpostKurier)... Zresztą jak system byłby inteligentny, to by już w opcjach dostawy nie pozwolił włączyć tej opcji, przecież adres jest w bazie chyba...

oznacz moderatorów