anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłki DPD ONE BOX nie są odbierane. BRAK w TRACKINGU że są nadane w punkcie od 24h

Hotzen
#8 Zapaleniec#

Uważam, że brak informacji o tym, że paczki zostały nadane o 10.14 w punkcie odbiorczym, jedynie informacja, że została sporządzona etykieta, wprowadza w błąd klienta.

 

Poza tym allegro sobie wymyśliło swoje numery przesyłek, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistem numerem przesyłki np. DPD. W ten sposób fizyczny dowód w postaci potwierdzenia przyjęcia przesyłek w punkcie, mają inny numer niż allegrowe.

 

Klienci myślą, że ja sobie lecę w kulki, DPD nic nie wie, paczki sobie wesoło leżą już prawie dobę.

A w systemie mi zlicza, że nie wysyłam w terminie.

 

Tutaj jest pole do poprawy, zarówno od strony komunikacji systemu z klientem jak i podejścia allegro do sprzedawcy.

 

Gdybym mógł, to bym sobie zostawił tylko te formy dostawy, które gwarantują jakość dla klienta oraz spokój dla nas. Niestety smart jest tak skonstruowany, że wyboru nie mam.

Ogólnie słabe i nieprofesjonalne to wszystko.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Hotzen dziękuję za Twoją opinię. 
Jest to jedna z metod dostawy Allegro Delivery, a w takich przesyłkach to Allegro odpowiada za cały proces, więc numer przesyłki nadawany przez przewoźnika nie jest potrzebny.
Jeśli chodzi o jakość Twojej sprzedaży, to opóźnienia wynikające z winy przewoźnika możemy wykluczyć. 
Jeśli chcesz, abyśmy wykluczyli opóźnione zamówienia, podaj proszę ich numery. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Hotzen
#8 Zapaleniec#

 

Jednolity numer przesyłki mógłby nie być potrzebny, gdyby nie wprowadzało to w błąd.

Macie tutaj przykład:

Tracking DPD "10008100949**" to jest jedna z tych trzech (nie wiem która):

A00102YUG4

A00102Z4M1

A00102ZM41

Jeżeli klient mnie pyta, jaki mam dowód, że nadałem o 10 rano, to nie mam. Tzn. mam numer DPD (z paragonu), który w żaden sposób nie jest powiązany z allegro (przynajmniej nie w sposób, do którego mam dostęp ja albo klient). Mam wydrukowany dowód nadania z punktu, mam numery listów przewozowych ale nadal nie wiem, którego klienta paczka jaki ma dokładnie status. Kiedy sprawdzam na stronie DPD mam takie szczegóły:

Historia przesyłki

Data Godzina Opis Oddział
2024-08-2912:53:37Przesyłka odebrana przez Kuriera 
2024-08-2912:49:01Przesyłka odebrana przez KurieraPO2
2024-08-2810:14:23Nadanie przesyłki w punkcie Pickup/PL694**
2024-08-2806:46:55Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana

 

Natomiast na allegro mam takie info:

Oczekuje na nadanie

Od 28 sie 2024, 06:53

W drodze

Od 29 sie 2024, 12:49

 

Ja nie mam 1 paczki dziennie. Ta sytuacja jest źle rozwiązana i jest bardzo uciążliwa.

 

A poniżej numery do wykluczenia.

 

0acf5492-6491-11ef-82b3-5713a616f58a

3af9ab70-64af-11ef-b777-bb08816eab13

ab9c8400-6474-11ef-82b3-5713a616f58a

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika na prawdę , robi się gorąco z Waszymi podwykonawcami , dzisiaj kurier DPD odebrał paczki z punktu kilka minut po 13:00 , rozmawiałem z właściciewlem , który mi powiedział ,że 2 raz nie podjedzie , a graniczna to 14:00. Specjanie wszcześniej kończę o łony  ,dzisiaj niewiele brakowało i bym się spóźnił , miasto rozkopane , wystarczył jeden dłuższy korek i po sprawie 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Hotzen poprosiłam o wykluczenie tych zamówień. Przekażę Twoje uwagi do zespołu Allegro Delivery. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów