anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zobacz, jak zachęcamy kupujących do korzystania z metod Allegro One, które udostępniasz!

Allegro_One
Ekspert Allegro

Allegro_One_0-1686768656207.png

Zobacz, co robimy, aby zachęcić klientów do korzystania z metod dostawy, które udostępniasz w swoich ofertach. Dzięki temu kupujący coraz częściej wybierają dostawy Allegro One.

Mieszkańcy Lublina i Łodzi mogą poznać lepiej Allegro One w ramach naszej najnowszej kampanii – Oszczędź sobie:

  • z plakatów w komunikacji miejskiej
  • z billboardów w ponad 100 lokalizacjach
  • z radia i innych mediów
  • z mediów społecznościowych.

Dodatkowo przygotowaliśmy dla kupujących specjalną promocję. Jeśli kupujący, którzy: 

  • jeszcze nigdy nie zamówili przesyłek do naszych automatów paczkowych Allegro One Box lub 
  • nie zrobili tego od dłuższego czasu 

zamówią przesyłkę z dostawą do Allegro One Box, mogą zyskać dodatkowe Monety.

Ty udostępniasz w swoich ofertach metody dostawy Allegro One – my dbamy o to, żeby klienci chętniej z nich korzystali!  

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@Allegro_One udostępniam Waszą dostawę nawet dziś ale jak kupujący po wybraniu tej dostawy nie będzie miał możliwości wystawić opinii oraz wykluczycie ją ze statystyk w jakości sprzedaży, kupujący nie będzie mógł rozpocząć dyskusji typu gdzie i co się dzieje z dostawa, nie dostałem paczki itp. co Wy na to ?

Jak mam walczyć jak poniżej to mi się odechciewa, od lat nie miałem żadnego problemu czy pytania o dostawy obecnych przewoźników !!!

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-sprzedawc%C3%B3w/allegro-one-box-masowe-op%C3%B3%C...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Allegro_One  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ale ten wpis to już jawne oszustwo i manipulacja 😞

one.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Seba5002
#7 Wielbiciel#

Polecam, jak ktoś chce mieć dużo straconych nerwów, negatywów to warto to udostępnić 

paczki raz wychodzą raz nie 

eee.png

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Udostępniam tylko dostawy od zaufanych dostawców i tylko tych do których moi klienci mieli najmniej zastrzeżeń w okresie ostatnich 20 lat a to zaufanie trzeba sobie wypracować a niestety ale to jeszcze nie ten czas dla tej formy dostawy .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 ja prawdopodobnie w sierpniu będę testował sprzedaż bez smarta 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kostas11 

Test rozpocząłem już w ten weekend. Do pośpiechu przekonał mnie kolejny mail informujący o odstąpieniu Wielmożnej klientki, która dokonała zakupu na 40,20zł. w smart i łaskawie poinformowała o zwrocie produktów na 36zł, Czcigodna kupująca zostawiła sobie 2 sztuki za sumę około 4zł i to kupionych w opcji 15% rabat na drugą sztukę. 

No rozpasanie klientów nie ma już żadnych granic, mam też wrażenie, że allegro im jeszcze przyklaskuje, przy i tak zwiększonych 2-3 miesięcy ilości zwrotów, wcale nie zdziwił bym się i wielce prawdopodobne by było, gdyby allegro ich do tego w jakiś sposób zachęcało.

Musiałem rozpocząć eksperyment bo realizacja zwrotów, zaczęła zajmować mi więcej czasu niż realizacja zamówień i to w głównej mierze tych dobieranych do smarta dla darmowej dostawy najtańszego produktu.

Potrafię postawić się z drugiej strony i rozumiem, chęć  klienta do dokonania najtańszego zakupu i możliwości wykorzystania przy tym wszystkich możliwości jakie daje im np. allegro, to swoistego rodzaju polowanie, nie można mieć za złe, jako sprzedający muszę modyfikować swoją ofertę do przywrócenia granic opłacalności.

Skonstruowałem dwa cenniki dostaw jeden dla produktów do 45zł. a drugi dla produktów powyżej tej kwoty.

Wycofałem z cennika również paczkomaty, gdyż też generują duże koszty (zwrot za dostawę) przy możliwości darmowego odesłania produktu przez klienta nie będącego w smart.

Pozostawiłem tylko pocztex i jego punkty odbioru, to wystarczyło, by wypiął się smart z ofert.

Przy produktach o wartości powyżej 45zł. dałem darmową dostawę do automatu pocztex, by oferty wyświetlały się na zielono wśród innych.

Muszę przyznać że po jednej dobie nie zauważyłem spadku sprzedaży, zobaczymy jak w dłuższej perspektywie, zawsze do smarta można zwrócić i podnieść ceny.

Próbowałem zostawić smarta dla produktów powyżej 45zł. mam ich około 20% ogółu ofert, ale w tej sytuacji można było wybrać produkt z opcją smart i tańszy bez smarta, a w koszyku allegro łączyło je oba w darmową dostawę, (cenniki ustawiono na wybierz droższą przesyłkę), co oczywiście skutkowało by odstępowaniem od umowy na droży produkt, by tańszy pozostał za darmową dostawą, nie tędy droga, nie testowałem jeszcze opcji (sumuj cenniki dostaw), może to by ominęło problem, a będąc w smarcie nawet z częścią ofert może podwyższać ich wyświetlanie w katalogu. Jak myślisz?

Podsumowując, ewidentnie widać, że na Allegro sprzedaż produktów poniżej progu smar jest nieopłacalna.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Ja już można powiedzieć że testuje , na allegro sprzedaż nieco spadła ale strat nie widzę . Wiele przedmiotów wystawiam gdzie indziej jak i w sezonie letnim zwiększam sprzedaż bazarową. Za dużo metod wymaganych jest dla utrzymania smarta i jeżdżenie po całym mieście jakoś mi nie jest opłacalne .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Allegro_One ha ha ha wy lepiej zachęcajcie sprzedających by zechcieli tę usługę włączyć do swoich ofert 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Hahahaha. Mam eko pomysła, oszczędźcie na tych plakatach i bilbordach i skupcie się a razie na poprawie jakości działania tego. Parę drzewek pozostanie nie naruszonych, parę setek negatywów nie zostanie wystawionych, parę tysi klientów pozostanie z niepodniesionym ciśnieniem, same pozytywy... A jak zacznie działać to ludzie sami chętnie włączą i lanie wody z ekologią nie będzie potrzebne...

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Chyba coś się nie dobrego dzieje z moim wzrokiem. W sumie nic dziwnego, lata lecą. Poprawcie mnie, proszę. Czy na tym banerze jest napisane "Oszczędź sobie... zmartwień"?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas tylko kropeczki nie w tym miejscu , powinno być tak ,, Oszczędź sobie zmartwień....." obeznani sobie dopowiedzą .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Na razie wygląda na to, że aby sobie zaoszczędzić zmartwień należy się trzymać jak najdalej od Allegro One 😎

oznacz moderatorów