anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Alert BIK nowe zobowiązanie kredytowe

Pjotrek_92
#7 Wielbiciel#

Dobry Wieczór

Dostałem dzisiaj takiego emaila oraz smsa z BIKu:

"

Witaj!

 

Informujemy, że 23-01-2023 20:49 wpłynęła do BIK informacja od AION BANK (CESJA ALLEGRO PAY) o nowym zobowiązaniu kredytowym. Zaloguj się na www.bik.pl i sprawdź szczegóły. Jeśli podejrzewasz wyłudzenie kredytu, skontaktuj się z Centrum Obsługi Klientów BIK: 22 310 4444.

Pozdrawiamy

BIK"

Mam trzy umowy przekazane do BIKU ale te umowy były przekazywane już jakiś czas temu - nic 23.01.2023

Proszę mi napisać za jaki zakup dostałem powiadomienie i co mam robić. Przesłałem wiadomość na adres: phishing@allegro.pl

i zmieniłem hasło, mimo że mam ustawione logowanie dwuetapowe

Proszę o pomoc


oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

A sądzisz że jak zakupisz  w Allegro Pay to nie będziesz w BIKu?

oznacz moderatorów

Pjotrek_92
#7 Wielbiciel#

nie dostałem nigdy wcześniej alertu BIK o nowym zobowiązaniu kredytowym i tego dotyczy moje pytanie, ponieważ nic nie kupiłem dzisiaj tj 23.01.2023.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg mnie to dzisiaj jest komunikat a zakup mógł być wcześniej, masz aktywny Allegro Pay i kupujesz na raty?

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Aion przekazuje jak mu się podoba. Spłat do 30 dni czasem w ogóle nie umieszczają. Miałem u siebie przedziwny przypadek, że przekazali do BIK następnego dnia po całkowitej spłacie.

oznacz moderatorów

Pjotrek_92
#7 Wielbiciel#

Zgadza się, raport BIK wykazał, że te powiadomienia dotyczą zakupów z grudnia (wciąż aktualne, bo na 3 raty). Myślałem, że jest to przekazywane od razu, tj skoro alert jest z 23.01 to zakup też został wtedy dokonany

oznacz moderatorów

Pjotrek_92
#7 Wielbiciel#

dwie umowy, które są przekazane do AION są z około 20 grudnia (na 3 raty), a trzecia z początku stycznia (płatność w ciągu 30 dni) - wszystko przez allegro Pay, nie przez raty 0%

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie da się ukryć, kupujesz na raty to jesteś w  BIKu.

oznacz moderatorów

Pjotrek_92
#7 Wielbiciel#

ale ja nie mam z tym problemu, moje zaniepokojenie wzbudził fakt, że dostałem powiadomienie dzisiaj o nowym zobowiązaniu kredytowym, podczas gdy tego dnia nic nie kupiłem i tylko o to mi chodzi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież zawsze może to sprawdzić!

oznacz moderatorów

annwis15
#7 Wielbiciel#

Witaj!

 

 

Informujemy, że 23-01-2023 20:49 wpłynęła do BIK informacja od AION BANK (CESJA ALLEGRO PAY) o nowym zobowiązaniu kredytowym. Zaloguj się na www.bik.pl i sprawdź szczegóły. Jeśli podejrzewasz wyłudzenie kredytu, skontaktuj się z Centrum Obsługi Klientów BIK: 22 310 4444.

 

Ja również dziś dostałam,nic nie brałam wszystko spłacone więc nie rozumiem tego email .

Wczoraj spłaciłam należność , wyrobiłam się przed czasem więc jestem z pay na czysto 

 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@annwis15  dlaczego nie skontaktujesz sie w tej sprawie AION?  (lub ewentualnie z BIK).

oznacz moderatorów

annwis15
#7 Wielbiciel#

Pierwszy raz dostałam takiego e-mail, napisałam do allegro , dzwoniłam do BIK ale o tej godzinie to tylko automatyczna sekretarka, jutro zadzwonię,do Aion oczywiście też napiszę bo nie mam pojęcia co to i za co jeżeli wszystko zostało spłacone przed terminem.

Niesmak pozostał dlatego już nie będę korzystała z allegro pay.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ty się z BIK skontaktuj i nie dzwoń tam bo nic nie załatwisz, jeśli masz wykupione alerty to masz możliwość zalogowania się do BIK i sprawdzenia, co to za płatność? za co i na jaką kwotę.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@annwis15 pocieszę Cię, że dziwne różne sytuacje ludziom zdarzają się często. Do mnie np. zadzwonil gosc z mojej miejscowosci, ze za szybą auta byla karta z numerem telefonu i informacją (1,5 roku temu), ze jego auto zostalo uszkodzone przez X i zeby zadzwonil pod ten numer. Numer telefony na ktory zadzwonil byl podanny tylko na Allegro i ali-expre-ss. Mogł zostać odczytany w zasadzie tylko z etykiety Inpost lub Cainao. Gość nie za bardzo rozumiał moje wyjasnienia wiec w koncu mu powiedzialem zeby zlozyl zawiadomienie na komisariacie Policji. Wezwą to się spokojnie wytlumaczę. Moze to jakis "wyje-bkowicz" ktory myslal, ze gosc sie wystraszy i da pare stow zeby temat zalagodzic.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Pjotrek_92 dlaczego nie skontaktujesz sie w tej sprawie AION? 😮

oznacz moderatorów

Pjotrek_92
#7 Wielbiciel#

Dzwoniłem do Allegro i wygenerowałem raport w BIKu. Wszystko się zgadza, tj nikt nie kupił czegoś więcej, po prostu w tym dniu zostały przekazane aktywne zakupy, które pozostają u mnie do spłaty. 

oznacz moderatorów

dawidmaniak
#8 Zapaleniec#

Z tym Aion to wogole dziwna sprawa. Nie wiem na ile podlega polskim regulacjom, ale np. do BFG nie należy. Zauważyłem, że na początku mojej przygody z AllegroPay, po dwóch niewielkich wpisach w BIK na "raty" rzędu 100-200zł poleciał mi bardzo w dół scoring BIK (spłacone przed terminem). Śmiem podejrzewać, że algorytm traktuje obce banki podobnie jak chwilówki. Utrudnione jest również usunięcie zgody na przetwarzanie zamkniętego zobowiązania. Napisałem kiedyś do IOD Allegro Pay, to odpisał mi ktoś z Allegro (czyli innej spółki). Kazał się weryfikować przez formularz kontaktu. Generalnie śliska sprawa. Do KNF skargi nie napiszesz, bo banki belgijski. Allegro Pay nie jest stroną dla BIK.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież pisałem Ci na samym początku że z pewnością był zakup wcześniej. Teraz dostałeś tylko powiadomienie o wpisaniu do BIKu.

oznacz moderatorów