anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay i dowód osobisty

crizz
#1 Nowicjusz#

Dzisiaj zauważyłem w apce mobilnej, że Allegro Pay wymaga podania numeru dowodu osobistego oraz kraju urodzenia. W popupie jest wyjaśnienie, że dzięki temu będziecie mogli zweryfikować moją tożsamość. To ja mam pytanie - jak to jest, że korzystam z tej usługi od samych jej początków i to korzystam regularnie, spłacam zawsze w terminie - a teraz potrzebujecie zweryfikować moją tożsamość? I to pod sankcją, jak rozumiem, wyłączenia usługi?

Dodatkowe pytanie - w jaki sposób zweryfikujecie moją tożsamość na podstawie tylko numeru dowodu?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@crizz Cześć. 🙂 Allegro Pay to usługa finansowa, dlatego wymagamy takiej weryfikacji. Wynika to również z Regulaminu usługi: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6 

ko_alka_0-1678367866281.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

krzysieks194
#7 Wielbiciel#

A o bezpieczeństwie nie napisaliście? Co z wyciekiem danych osobowych? Czy podaję numeru dowodu osobistym jest w 100% w pełni bezpieczne?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krzysieks194 Przesłanie dokumentu jest bezpieczne i oczywiście nieobowiązkowePrzesłanie zdjęć dokumentów służy wyłącznie potwierdzeniu autentyczności informacji podanych w Allegro Pay. Jest jednak warunkiem korzystania z usługi Allegro Pay.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów