anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro pay maj 2023

MAMY ROZWIĄZANIE!
kinnia_88
#2 Obserwator#

Witam, orientujecie się może jak będzie po zmianach od 18 maja odnośnie allegro pay? Chodzi mi czy skoro allegro będzie przekazywać do BIK informacje o wszystkich umowach z nimi czy wpływa to na moją zdolność kredytowa przy regularnych spalatach?  Chodzi mi głównie o kredyt na zakup mieszkania itp

Będę wdzięczna za informację w tym temacie

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
kostas11
#21 Demiurg#

@kinnia_88 ale allegro zawsze przekazuje do BIK kredyty, a czy to wpłynie na Twoją zdolność to zależy od banku oraz Twoich dochodów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
adam2187
#1 Nowicjusz#

Nie przekazuje info do BIK to bzdura 

oznacz moderatorów
gosiaczek128_2k
#8 Zapaleniec#

Umieszcza wszystko i ciezko sie doprosic o zamknięcie tych kredytow konsumenckich w nosie maja prawo bankowe.  Zakup splacony ponad 2 tygodnie temu a wpis jest i wisi . Skoring tez mega spada. Ja juz napewno nie skorzystam z allegro pay 

oznacz moderatorów
gosiaczek128_2k
#8 Zapaleniec#

Podejrzewam, że będzie tylko gorzej będą zapytania które obniżają skoring i tym samym zdolność.  Teraz byl tylko wpis o kredycie konsumenckim ale jesli chcą weryfikować to mozna się obudzic z 20 zapytaniami a banki te poważne traktują aion bank jak chwilowki opinia doradcy kredytowego 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kinnia_88 W związku ze zmianami od 18 maja (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220002339) już wkrótce zmodyfikujemy procesy Allegro Pay oraz zasady raportowania zobowiązań do Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Od 18 maja 2023 roku:

  • będziemy mogli ponownie poprosić kupujących o zgodę na ponowną weryfikację zdolności kredytowej w zewnętrznych bazach kredytowych, analogicznie jak w procesie aktywacji usługi Allegro Pay.
  • przekażemy do Biura Informacji Kredytowej (BIK) informacje o wszystkich umowach, jakie klienci zawrą z Allegro Pay od tej daty.

O zgodę na ponowną weryfikację zdolności kredytowej w zewnętrznych bazach kredytowych poprosimy klientów podczas płatności z Allegro Pay.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/18-maja-zmienia-sie-przepisy-prawa-sprawdz-jak-to-wplynie-na-tw... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
fmanetus
#8 Zapaleniec#

Czy to dotyczy tylko zakupów zakupionych przez Raty Payu czy Allegro Pay zapłać później?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@fmanetus To dotyczy Allegro Pay. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wasek85
#2 Obserwator#

Moje wszystkie zakupy już zostały wpisane, o co tutaj chodzi????

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne o to że Allegro Pay jest Allegro a resztę rat udzielają inne banki i one mogą przekazywać.

oznacz moderatorów
wasek85
#2 Obserwator#

W BIKu widzę raty Allegro pay

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To raczej dobrze że tylko!

oznacz moderatorów
Client:35894771
#8 Zapaleniec#

jest taki brak orientacji, że piszą, że nic się zmieni. Zmieni się. Od 18 maja Allegro Pay, przy płatności Pay może prosić i prosi(!) o ZGODĘ na sprawdzenie nowe zdolności kredytowej nagłe(ja mam w tej chwili tysiące na Allegro) i zawsze przekazuje, ale zaciągnięte kredyty Pay Allegro, zawsze. Nowe umowy od18 maja. Wygląda, że to oparte na ogólnych ustawach z 2022 o przeciwdziałaniu lichwie, kredytach konsumenckich, mało na prawie Unii. Zgoda na przekazywanie i skorzystanie z kredytu Pay może wpłynąć na ocenę zdolności na Allegro i pewnie poza Allegro. Niemniej trzeba kwoty porównywać do minimalnej płacy i czy w terminie spłacane.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chyba tak, bo od dawna pojawiają się tu od czasu do czasu tematy ludzi pilnie usiłujących to zamknąć, żeby dostać taki kredyt.

oznacz moderatorów