anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay - scoring BIK

MAMY ROZWIĄZANIE!
silu00
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

Jak się ostatecznie ma zdolność kredytowa do Allegro Pay? Używam tego regularnie, żeby w razie problemów i zwrotu nie było udziału moich pieniędzy. Gdzieś dotarłem do informacji, że Allegro zgłasza do BIK zakupy rozbite na raty, ale odroczenie pełnej spłaty o miesiąc nie wpływa na scoring. Czy faktycznie tak jest?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
LEW433
#21 Demiurg#

Są tu na forum posty o tym i moderacja potwierdziła że tak się dzieje, nie oznacza że to się dzieje codziennie tylko w wybranym czasie, raz na jakiś czas albo jak się potrzeba lub zapytanie, ale jest.

oznacz moderatorów
misiaczekmr
#10 Popularyzator#

Z doświadczenia:

Zakupy odroczone o 30 dni z podobnego okresu są zbiorczo traktowane jako jedna umowa kredytowa (np. 3 zakupy po 100pln w ciągu 5 dni będą jako jedno zbowiązanie za 300 pln)

Zakupy indywidualne podzielone na raty są trakowane jako oddzielne umowy kredytowe.

Wszystko jest odnotowywane w BIK.

Jeśli masz dużo otwartych zobowiązań (ważna jest kwota miesięcznych obciążeń) - to wtedy spada ocena.

Jeśli spłacasz w terminie zobowiązanie - jest ono zamykane, a ocena rośnie.

Nie ma się czego bać ani tym przejmować. Jedynie warto o to zadbać jesli chcesz wziąć w danym miesiącu kredyt i będzie sprawdzana Twoja zdolność przez inną instytucję - ważne żeby nie mieć wielu otwartych zobowiązań / łączna kwota rat nie była zbyt duża.

Polecam wykupienie dostępu do BIK - pakiet z raportami - kosztuje ok 150pln/na rok i wszystko widzisz od razu, wraz z alertami o nowych zobowiązaniach lub ich zamknięciu.

oznacz moderatorów
silu00
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, ma to sens. Używam tego przy większości zakupów dla wygody i ktoś mnie trochę ostatnio nastraszył z tą zdolnością. Co miesiąc wpada mi na konto powyżej 16k, byłby absurd, gdybym nie mógł wziąć np. kredytu hipotetycznego przez parę "pożyczek" na 100zł z Allegro Pay, bo traktowane są jak chwilówki.

Czyli konkluzja jest taka - używać, ale spłacać i nie mieć nic do spłaty na miesiąc przed ewentualnym planowanym kredytem. 

oznacz moderatorów
Blekitnylukasz
#7 Wielbiciel#

Niestety są traktowane jako chwilówki (parabank) bo taka dostałem odpowiedź z banku z którego chciałem wziąć kredyt hipoteczny i bardzo dużo to obniża scoring w biku. 

 
 

 

 

oznacz moderatorów
silu00
#8 Zapaleniec#

Ale jak rozumiem na jakiś miesiąc od spłaty. 

oznacz moderatorów
Blekitnylukasz
#7 Wielbiciel#

Odpowiedz moderatora  "Podczas aktywacji Allegro Pay jest odpytanie BIK"

Dlatego chyba najlepiej jest zamknąć by wróciło do normalności szkoda, że człowiek korzystał cały rok bez wiedzy tej..

oznacz moderatorów
Wojciech__75
#8 Zapaleniec#

Mi kilka małych zakupów w sumie na 1650 zł obniżyło ocenę punktową w BIK o 21 punktów z doskonałej na umiarkowaną co już mnie prawie dyskwalifikuje z kredytu. Co prawda nie mam zamiaru go brać i nie ma innego, ale po prostu zamknę to allegro pay bo nie ma sensu - miało być wygodnie a wyszło jak wyszło

oznacz moderatorów
Client:110491843
#8 Zapaleniec#

Ja mam podobnie przez allegro Pay i obniżenie do umiarkowanej każdy bank mnie odrzuca bo nie jestem wiarygodnym klientem chociaż każdy jeden kredyt spłacałem nienagannie nie wiem czy gdzies tego nie zgłosić za ukrywanie tej informacji bo przed aktywacja usługi powinna być informacja każdy by się zastanowił dwa razy nad tym. 

oznacz moderatorów
silu00
#8 Zapaleniec#

Ile czasu minęło od ostatniej spłaty? Ponoć po spłaceniu i zamknięciu wraca do normy po jakimś miesiącu, to jak to jest?

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Jeśli spłacisz zakup allegro pay ma 7 dni na przekazanie do biku, bik ma 7 dni na usunięcie wpisu  w bik

oznacz moderatorów
Client:110491843
#8 Zapaleniec#

Usunięcia wpisu nic nie daje bo po miesiącu jak zamknąłem allegro Pay dalej jestem w statusie umiarkowanym nic nie wróciło do normy historia się schrzaniła przez allegro Pay 

 
 

 

 

oznacz moderatorów
Wojciech__75
#8 Zapaleniec#

Ja jutro zamykam Allegro pay i będę obserwowała wskaźnik BIK - realnie przez tą niby wygodną usługę nie można np. skorzystać z rat 0% bo banki odrzucają ocenę umiarkowaną a to dużo wartościowsze niż to allegro pay - jak bym wiedział dziś w co t zmienią to już dawno bym to zamknął.

oznacz moderatorów
silu00
#8 Zapaleniec#

Daj tu proszę znak po jakim czasie Ci scoring się unormuje @Wojciech__75 

oznacz moderatorów
Client:110491843
#8 Zapaleniec#

Dam znać jak wróci do normy no chyba że nie wróci, być może każdy przypadek jest indywidualny...

oznacz moderatorów
Client:110491843
#8 Zapaleniec#

Jak bym nawet tego nie otwierał brałem kredyty normalne by sobie uformować dobra historie na poczet tego by w przyszłości starać się o kredyt mieszkaniowy a tu takie buty przez allegro Pay tak obniżony scoring..

oznacz moderatorów
Wojciech__75
#8 Zapaleniec#

Po zamknięciu i prośbie o wyczyszczenie którą złożyłem przy zamykaniu po około 2 tygodniach od zlecenia mój scoring w BIG ponownie uzyskał status " Doskonały" Prawie 20pkt w górę 

 

oznacz moderatorów
Client:36295036
#7 Wielbiciel#

Co konkretnie było napisane w tej prośbie?

oznacz moderatorów
Wojciech__75
#8 Zapaleniec#

Jak złożyłem prośbę o wyłączenie allegropay zadzwonił do mnie konsultant z Allegro i sam to zaproponował jak opowiedziałem jaki mam problem i dlaczego chcę zamknąć.

oznacz moderatorów
silu00
#8 Zapaleniec#

Dzięki za aktualizację.

oznacz moderatorów