anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia a spłata Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Okta1989
#7 Wielbiciel#

Nam problem, allegro pay ciągle wysyła mi powiadomienia o niespłaconym produkcie który już dawno anulowalam, jest jako anulowany a już piszą mi że będą naliczać odsetki, co mam robić ? Zamówiłam rozmowę telefoniczną ale dopiero na wtorek

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

Okta1989 anulowanie to nie wszystko , sprzedawca musi zwrócić środki , jeśli tego nie uczynił dalej ciąży na Tobie obowiązek spłaty kredytu .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Okta1989 Jest tak dlatego, że sprzedawca nie oddał pieniędzy otrzymanych z Allegro Pay. Napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... i zgłoś brak zwrotu środków przez sprzedawcę. Otrzyma on odpowiedni komunikat, odda pieniądze, a wtedy Twoja spłata w Allegro Pay przestanie być wymagana.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Kupiłaś towar, zapłaciłaś przez Pay więc jesteś dłużnikiem. Zwróciłaś towar a sprzedawca ma obowiązek zwrotu środków które powinny trafić do Allegro Pay a do tego czasu Ty musisz spłacać. Musisz wymóc na sprzedającym zwrot środków więc pisz do Allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Okta1989, gdy anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay, pieniądze ze zwrotu od sprzedającego (zwrócone przez Allegro Finanse) zasilą Twój limit. Na zwrot pieniędzy przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni (gdy chodzi o opcję spłaty w ciągu 30 dni)
  • 1 miesiąc (w przypadku pozostałych opcji spłat).

Natomiast jeśli środki od sprzedającego nie wpłyną w tym czasie, musisz spłacić zakup dokonany przez Allegro Pay samodzielnie. Jeśli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak spłacisz zakupy - otrzymasz od nas zwróconą nadpłatę.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Snake0301
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Snake0301 Sprzedawca powinien oddać wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni. Gdy ją odda, Twoja spłata przedmiotu w Allegro Pay nie będzie wymagana.

oznacz moderatorów