anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu pieniędzy ze strony Allegro (spłacona płatność Allegro Pay i zwrot produktu)

izaw121
#7 Wielbiciel#

Witam, 30.09 spłaciłam swój zakup allegro Pay - w międzyczasie zrobiłam zwrot produktu, sprzedający zwrócił pieniądze, ale ja nie mam ich nadal na koncie mimo, że od zwrotu sprzedającego minął tydzień (allegro Pay spłacone jeszcze przed zwrotem), co ja mam teraz zrobić, skoro Allegro przetrzymuje moje pieniądze, w dodatku na stronie nie ma żadnego kontaktu bezpośrednio do nich? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

 Bo to trochę inaczej działa:

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

musisz napisać tu o nadpłatę:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8612321a-8c9e-446a-abd0-49c4b12e9391

oznacz moderatorów

izaw121
#7 Wielbiciel#

Ale ja poniosłam koszty, bo spłaciłam to przed zwrotem pieniędzy od sprzedającego, nigdzie tych pieniędzy nie ma.... jedynie Allegro dostało pieniądze 2 razy.... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skąd wiesz że2x, może sprzedający nie zwrócił?

oznacz moderatorów

izaw121
#7 Wielbiciel#

Allegro przy każdym zwrocie od sprzedającego informuje mailem 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@izaw121 Allegro Pay powinno Ci zwrócić nadpłatę w ciągu 5 dni od czasu zwrot wpłaty przez sprzedawcę. Jeżeli ten czas minął, upomnij się tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8612321a-8c9e-446a-abd0-49c4b12e9391&subjectId=54fc89e8-5...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@izaw121 Napisz do Allegro Pay przez wyżej podany link. Wszystko się wyjaśni.

oznacz moderatorów

izaw121
#7 Wielbiciel#

Jest jakaś możliwość sprawdzenia, jak to wyglądało w przeszłości, bo podejrzewam, że Allegro tak mnie robiło też wcześniej? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@izaw121 Sprawdź dokładnie swoje płatności i spłaty w panelu Allegro Pay. Ktoś tu dzisiaj pisał o przedłużaniu zwrotów nadpłat. Dopiero po reklamacji obiecano mu oddać pieniądze, a czas rozpatrzenia reklamacji to 30 dni.

oznacz moderatorów

izaw121
#7 Wielbiciel#

Czyli biorąc pod uwagę ilość zakupów i zwrotów nie do sprawdzenia, tym bardziej, że przy kliknięciu na produkt strona cofa się do zakupów jeszcze nie opłaconych, dobry sposób zarobku znalazło sobie Allegro, a wcześniej ich nie sprawdzałam 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz nadpłatę to napisz i będziesz miała wszystko wyjaśnione czy mają twoją kasę, a jak mają to kiedy Ci zwrócą: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8612321a-8c9e-446a-abd0-49c4b12e9391

oznacz moderatorów