anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro automatycznie zlikwiduje mi te spłaty gdy sprzedawca zrobi zwrot na Allegro Pay?

zielisebo
#7 Wielbiciel#

Przedmiot nie dotarł. Sprzedawca nie miał go na stanie. Dogadałem się z nim ze zwrócą pieniądze . Towar zakupiłem przez allegro pay i wpłaty podzieliłem na 3 raty i termin pierwszej mam za 5 dni. Czy allegro automatycznie zlikwiduje mi te spłaty gdy sprzedawca zrobi zwrot ,czy muszę ,,odklikać'' jakąś opcję??

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@zielisebo Gdy sprzedawca zwróci wpłatę do Allegro Pay, Twoja spłata przestanie być wymagana, niczego nie musisz "odklikać". Jeśli tego nie zrobi przed terminem spłaty pierwszej raty, powinieneś tę ratę opłacić. Po zwrocie wpłaty przez sprzedawcę w takiej sytuacji będziesz miał nadpłatę w Allegro Pay, która zostanie Ci zwrócona. Gdy sprzedawca zwróci wpłatę, otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro. Dobrze by było ponaglić sprzedawcę, aby zwrócił pieniądze jak najszybciej.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Najlepiej otwórz dyskusję ze sprzedającym i dowiedz się gdzie są Twoje pieniądze, po 24h będziesz mógł prosić pracownika Allegro o pomoc. Jeżeli pieniądze zostaną do Ciebie zwrócone przed upływem terminu spłaty pierwszej raty, nie musisz nic wpłacać, zwrot od sprzedającego wyrówna Twoją należność.

W przypadku, gdy pieniądze zwróci po terminie spłaty, tą pierwszą musisz zapłacić, aby nie naliczyło Ci dodatkowych kosztów związanych z opóźnieniem. Nadpłata zostanie do Ciebie zwrócona.

oznacz moderatorów