anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro pay wpisuje do Bik?

MAMY ROZWIĄZANIE!
grubaskamadzia
#7 Wielbiciel#

Witam. Chcialabym sie dowiedziec czy allegro pay wpisuje do Bik I innych baz?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@grubaskamadzia same środki w ramach Allegro Pay, czyli limit - nie jest zgłaszany jako zobowiązanie do BIK, jednak umowa zawarta na konkretny zakup w ramach Allegro Pay może być zgłoszona do BIK.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

@la_nika -ale z tego co wiem nie każda umowa musi być przekazana do BIK.

Może być ale też i nie.

Napisz konkretnie czy każda umowa jest przekazywana do BIK.

Rozmawiałem telefonicznie z pracownikiem z działu allegro pay. Dostałem informację że każda umowa nie musi być przekazana do BIK.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 już wyjaśniam to dokładniej, środki w Allegro Pay nie są kredytem i nie są wpisywane do baz zewnętrznych i nie mają wpływu na zdolność kredytową.
Dopiero w momencie zakupu z Allegro Pay – gdy zaakceptujesz warunki umowy, która zgodnie z polskim prawem jest umową o kredyt konsumencki – my zapłacimy za Twój zakup, a informacje dotyczące umowy możemy przekazać do baz zewnętrznych, zgodnie z wyrażonymi przez Ciebie zgodami. 
Allegro Pay nie ma obowiązku zgłaszać każdej umowy do baz zewnętrznych.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Blackmike7
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, nie do końca się zgodzę.Zapytanie z allegro pay obnożyło mi scooring punktów w bik z 89 na 82. Uważam, że Allegro powinno o tym informować swoich klientów. Zrezygnowałem natychmiast z AllegroPay. Szkoda słów

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że zakup wpływa, wiele razy bylo o tym pisane.

oznacz moderatorów
Blackmike7
#7 Wielbiciel#

Żadnego zakupu nie robiłem. Wczoraj dodawałem opcję payU do mojego konta i z automatu Allegro wrzuciło mi Allegro Pay. Przyszło powiadomienie natychmiast z BIK o zapytaniu kredytowym, na kwotę 500pln. Dziś zrezygnowałem z Allegro Pay. Po zalogowaniu do Bik punktacja spadla. Napiszę to jeszcze raz : ZERO zakupów!!! Allego to sh..t 

oznacz moderatorów
wito2133
#1 Nowicjusz#

To kiedy jest zgłaszane a kiedy nie ?

od czego to zależy i gdzie jest o tym informacja podczas zakupu ?

oznacz moderatorów
DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Wpisuje, w odróżnieniu od wcześniejszego PayPo. W dodatku kilka drobnych zakupów mocno kopie w scoring BIK, więc polecam rozwagę.

oznacz moderatorów
Izabelas1991
#7 Wielbiciel#

Co to znaczy "kilka drobnych zakupów mocno kopie w scoring BIK, więc polecam rozwagę"? 

oznacz moderatorów
DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Sam stałem się ofiarą, więc napisze na swoim przykładzie. Czasem nie chce mi się sięgać po kartę i korzystam z AllegroPay. Najczęściej siadam raz w miesiącu i spłacam przed czasem. Akurat tak się złożyło, że odnawiałem kredyt firmowy i przy analizie wyskoczyły te mikrokredyty po 300-500 zł w BIK. Sama suma czy rata nie powinna się odbijać na mojej zdolności, a jednak scoring się sporo obniżył. Algorytmu BIK nie znam, ale stawiam na to, że system zobaczył nowe 4 kredyty (lub zapytania) i punkty poleciały.

Postawię nawet taką tezę, że jeden limit np. 4000 zł i "zdejmowanie" z niego zakupów obciążałby scoring mniej niż ciągłe mini kredyty na 300-500zł zaciągane na miesiąc-dwa.

oznacz moderatorów
mikamateusz
#7 Wielbiciel#

Niestety, dokładnie tak. Sam limit allegro pay (np 2000 zł) nie jest zgłaszany do bik. Ale KAŻDY zakup z osobna tak. Jak kupisz 5 książek za 50 zł z limitu allegro to masz w BIK 5 nowych kredytów. Nie ważne że spłacasz je za jednym razem, nie ważne że kupując np. kartą kredytową masz tylko jeden kredyt na cały limit. Przy zakupach Allegro Pay BIK widzi 5 nowych kredytów. I niestety **piiip**, bo scoring mocno leci w dół. Chyba powinno się szerzej ostrzegać userów.

oznacz moderatorów
sebkow
#2 Obserwator#

no to podziękujcie pajacom z rządu za ich pomysły... Rezygnuję z usługi Allegro Pay, która była super rozwiązaniem dla mnie na małe kwoty. Teraz każdy **piiip** będzie do BIKa leciał.

"18 maja 2023 roku wejdzie w życie ustawa z dnia 6 października 2022 r. o zmianie ustaw w celu przeciwdziałania lichwie. Zmienia ona między innymi przepisy o ocenie zdolności kredytowej oraz przekazywaniu informacji o zobowiązaniach kredytowych do zewnętrznych baz. Do nowych regulacji prawnych musi się dostosować również usługa Allegro Pay."

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Już weszła.🤗

oznacz moderatorów
Thorulv
#1 Nowicjusz#

Zdecydowanie odradzam allegro pay chyba, że ktoś nie ma innego wyjścia. Traktowane jest jako kredyt chwilówka co wiąże się z późniejszymi problemami w zwykłych bankach przez dłuższy czas. Trzeba wycofywać zgody i czekać aż zniknie informacja w BIK, przez to bank traktuje Cię jak osobę z problemami finansowymi, niewypłacalną.

oznacz moderatorów