anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy przedmiot opłacony Allegro Pay , a następnie zwrócony muszę spłacać?

Client:36743575
#1 Nowicjusz#

Czy zakupiony przedmiot  przez allegro Pay a następnie zwrócony muszę splacic? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

markam43
#13 Ambasador#

@Client:36743575 Nie musisz. To byłoby bezprawie, gdyś musiał spłacać coś, co zostało zwrócone. To sprzedawca po zwrocie towaru musi oddać pieniądze do Allegro Pay. Wtedy Twoja spłata przestanie być wymagana.

oznacz moderatorów

Client:97320082
#14 Krzewiciel#

@Client:36743575 

Zasady zwrotów Towarów zakupionych z Allegro Pay

  1. Do Zakupów z Allegro Pay stosuje się standardowe zasady zwrotów i reklamacji, zgodnie z Regulaminem Serwisu Allegro. Jeśli zdecydujesz się na zwrot lub anulowanie Zakupu objętego Umową Allegro Pay środki, które Allegro Pay sp. z o.o. otrzyma od Sprzedającego za pośrednictwem Allegro, zostaną zaliczone na poczet wcześniejszej Spłaty Twojej umowy, chyba że złożysz odrębną dyspozycję.
  2. Na zwrot środków od Sprzedającego Allegro Pay sp. z o.o. czeka 30 dni w przypadku, gdy wybrałeś opcję Spłaty w ciągu 30 dni lub 1 miesiąc, w przypadku pozostałych opcji Spłat. Jeżeli środki nie wpłyną do Allegro Pay sp. z o.o. w tym czasie, będziesz zobowiązany do Spłaty Twojej Umowy Allegro Pay samodzielnie.
  3. W przypadku, gdy kwota pochodząca ze zwrotu lub kwota, którą wpłacisz samodzielnie w celu Spłaty Twojej Umowy Allegro Pay, będzie wyższa niż kwota Spłaty, nadpłaconą kwotę Allegro Pay sp. z o.o. zwróci Ci przelewem na rachunek bankowy, z którego dokonałeś Spłaty, a gdyby nie było to możliwe skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia sposobu zwrotu środków, a jeżeli będzie to niemożliwe wykorzysta te nadpłaty do rozliczenia przyszłych Umów Allegro Pay. Podany przez Ciebie numer rachunku bankowego Allegro Pay będzie przechowywać w celu rozliczania przyszłych nadpłat.
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

A3dam
#15 Entuzjasta#

@Client:36743575 
Ty masz zobowiązanie wobec Allegro Pay Sp. z o.o., a Sprzedający wobec Ciebie.
Te zobowiązania mogą się znieść tylko w przypadku gdy Sprzedający zwróci środki w wysokości 100% (a w przypadku rezygnacji z zakupu nie zawsze tak musi być) przed upływem terminu wymagalności Twojego zobowiązania (pkt.1)
Za spłatę Twojego zobowiązania Ty odpowiadasz przed Allegro Pay (pkt.2), a ew. zwrot środków przez Sprzedającego (w mniejszej kwocie lub w późniejszym terminie) może stanowić nadpłatę zgodnie z pkt.3

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#17 Koryfeusz#

@Client:36743575  umowę z allegro Pay zawierasz Ty.

Jeśli sprzedawca zrobi zwrot za pośrednictwem allegro a Ty podczas wypełniania formularza zaznaczysz taką opcje środki powinny wrócić bezpośrednio na allegro Pay i nie musisz ich splacać.

Niemeniej czasem są sytuacje kiedy sprzedający nie ma środków w allegro finanse bo np dokonał ich wypłaty ( a samodzielnie ich tam nie można uzupełniac) i nie ma jak  zrobić zwrotu za pomocą AF. Czasem też może sie zdarzyc po prostu nieuczciwy sprzedający który nie zwróci wpłaty w wyznaczonym prawnie terminie.

Wówczas warto takie sytuacjie kontrolować gdyż w takim przypadku to Ty zawierasz umowę i allegro Pay będzie żądało splaty od Ciebie.

oznacz moderatorów