anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego bez mojej wiedzy zmieniono sposób dostawy?

d_mozga
#7 Wielbiciel#

W niedzielę zamawiałam baterie przez Allegro. Podczas finalizacji zamówienia zdecydowałam się skorzystać z Allegro Smart za darmo na 3 miesiące. W związku z tym przesyłkę miałam za darmo. Wybrałam Allegro Paczkomaty InPost. Zakończyłam zakup i przeszłam do płatności. Dostałam na maila potwierdzenie zakupu baterii z przesyłką InPost. Po zapłaceniu czekałam na standardowego SMSa z InPostu o nadaniu przesyłki, ale ponieważ do dziś go nie dostałam, zajrzałam na Allegro. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu w Allegro i w drugim mailu, który dostałam po opłaceniu zamówienia, sposób dostawy jest inny - list polecony ekonomiczny! Nic o tym nie wiedziałam, nie zmieniałam sposobu wysyłki! Sprzedawca już wysłał paczkę pocztą. Jak doszło do tej zamiany i dlaczego nie dostałam żadnej informacji o tej zmianie? Proszę zwrócić uwagę na przewidywany termin dostawy. Baterie są mi potrzebne szybko i dlatego zdecydowałam się na paczkomat, a nie na pocztę.

Dodatkowo chciałabym zauważyć, że szukałam jakiegokolwiek sposobu na szybki kontakt z Allegro, żeby dowiedzieć się, co się stało i jedyne, co znalazłam, to ta "społeczność". Mam nadzieję, że szukam pomocy we właściwym miejscu. Najgorsze w tej sytuacji jest to, że wysłanej przesyłki już się nie cofnie i muszę cierpliwie czekać, aż listonosz zapuka do moich drzwi lub raczej zostawi awizo. Chciałabym się dowiedzieć chociaż, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Czy sprzedający sam zmienił sposób dostawy? Allegro Smart tak zadziałało (co byłoby bez sensu)? Błąd systemu? CO się stało?

Info z e-maila potwierdzającego zakup:

d_mozga_3-1654598395794.png

 

Info z e-maila po zapłaceniu (4 minuty później):

d_mozga_1-1654598170459.png

Info z konta Allegro:

d_mozga_2-1654598277509.png

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@d_mozga Cześć. 🙂 Skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@d_mozga Sprawdziliśmy tę sytuację i nie ma tutaj błędu.

4 czerwca 2022 o 22:47:58 dostałaś powiadomienie o tytule "Kupiłaś 60x Baterie Słuchowe RAYOVAC 312 MF PR41 ZincAir od [login sprzedającego]". 

Następnie parę minut później 5 czerwca o 22:51:36 dostałaś powiadomienie o tytule "Zapłaciłaś 49,96 zł za: 60x Baterie Słuchowe RAYOVAC 312 MF PR41 ZincAir od [login sprzedającego]". 

Próbowałaś opłacić zamówienie 4 razy i przy ostatniej płatności (która się powiodła) wybrałaś inną formę dostawy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

d_mozga
#7 Wielbiciel#

Nie próbowałam opłacić 4 razy, tylko 2 i nie zmieniałam opcji dostawy. Jeśli się zmieniła opcja dostawy, to bez mojej wiedzy. Może sposób dostawy zmienił się automatycznie, a ja nic o tym nie wiedząc, bo skoro opłacam zamówienie, w którym już wszystko ustawiłam, to nie muszę nic na nowo ustawiać, przeszłam od razu do płatności. Jeśli tak jest, że przy drugiej próbie opłacenia ustawienia dostawy się resetują, to chyba powinniście jakoś to zmienić, bo jest to działanie zupełnie nieintuicyjne. Ja na pewno nie zmieniałam opcji dostawy. Ustawiłam paczkomat, bo chciałam paczkomat.

oznacz moderatorów

d_mozga
#7 Wielbiciel#

Nawet w historii przeglądania widać, że podchodziłam do opłacenia 2 razy, a nie 4. Zatem wygląda na to, że to co widzicie w swoim systemie nie do końca pokrywa się z tym, co widzi klient.

Nie neguję tego, że przy drugiej próbie opłacenia zamówienia była inna forma dostawy wybrana, ale chciałabym podkreślić - nie przeze mnie. Po prostu przeszłam szybko do płacenia, bo przecież już wszystkie pozostałe opcje ustawiłam i sprawdziłam poprzednim razem, nie ma więc potrzeby robić tego ponownie - taki był mój tok myślenia. Błąd. Zresetowało się, przeskoczyło na list polecony ekonomiczny i nawet o tym nie wiedziałam. 😞 Tak mniemam, że było. Moim zdaniem nie powinno się tak dziać.

d_mozga_0-1654673870798.png

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@d_mozga Baterie są mi potrzebne szybko i dlatego zdecydowałam się na paczkomat

Ale sprzedawca przy paczkomacie też miał realizację 8 dni co masz w mailu więc nie wiele to zmieni 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

d_mozga
#7 Wielbiciel#

@kostas11 z mojego doświadczenia wynika, że InPostem jest szybciej, jeśli się wyśle paczkę od razu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@d_mozga ale sprzedawca ma w ofercie że paczka będzie za 8 dni w punkcie a deklaruje wysyłkę do 4 dni więc czemu ma wysyłać od razu ?

sdsdsdsd.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów