anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FAKTURY za zakupy w Allegro

ulciam-p
#7 Wielbiciel#

Od wielu lat kupuję dużo na Allegro. W ostatnich latach również bardzo dużo na firmę, więc potrzebuję faktury. Jest duży kłopot z odszukiwaniem dokumentów sprzedaży w korespondencji mailowej.

Najprościej jak sprzedawca włoży dokument do paczki! Super, nic nie trzeba szukać.

Ale schody się zaczynają, bo:

tylko znikoma część sprzedawców dołącza faktury do historii zakupu przedmiotu, skąd można ją pobrać, lub wysyła tak, żeby zaczytywały się w czacie na koncie klienta. To bardzo fajne rozwiązanie! Ale rzadkie... 

Spoooora część wysyła faktury z maili całkowicie nie powiązanych z kontem na allegro. inny nadawca, całkiem inne nazwy niż nick czy nazwa firmy, doszukiwanie się tych dokumentów w historii korespondencji jest naprawdę uciążliwe...

I kolejna część sprzedawców, którzy - odnoszę wrażenie, że wystawiają faktury dopiero jak się upomnisz, i udają że zapominieli...  żenada... 

Może pomyślicie nad rozwiązaniem które usprawni ten proces, najlepiej tak, żeby wszystko było w jednym miejscu.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@ulciam-p zaraz nie będzie problemu, wszystkie faktury będziesz miał w e-KSeF 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Moim zdaniem jeżeli chodzi o firmy, to Allegro nic nie zrobi, bo od przyszłego roku wchodzi system KSeF (https://www.podatki.gov.pl/ksef/), więc robienie zmian nie ma sensu.

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@kostas11  , @MikroLITY 

Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie. Od 2020 miały być kasy fiskalne tylko on-line? Czy to już weszło w życie? Czy gdybym miał dziś kupić kasę fiskalną to musi być on-line?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas z tego co pamiętam to już każda wymiana kończy się kasą online, nawet chyba nie mogą już innych sprzedawać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@kostas11  @MikroLITY 

Zadaje takie pytanie bo nie wymieniałem i zastanawiam się jak te faktury do systemu będzie wprowadzać Pani z kiosku jak zrobię zakupy po wyżej paragonu z NIPem? A tak na poważnie muszę się tym zainteresować żeby to wdrożyć 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas z tego co czytałem, likwidują już też faktury paragon poniżej 100 euro z nipem 😞 a Pani w kiosku będzie musiała założyć konto w Ksef i tam Ci wystawi a Ty se z tego pobierzesz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów