anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak otrzymam zwrot środków z allegro pay?

MAMY ROZWIĄZANIE!
qwe2703
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam problem ponieważ zrobiłem zakup przez allegro pay. Zwróciłem produkt, wysłałem. Kupujący powinien już go otrzymać i pytanie jak zwróci mi środki? Na allegro pay i spłacając jakby ten zakup czy jakby na moje środki allegro? Nie mam dodanej karty do konta allegro ani nr bankowego. Pisać do support allegro czy do sprzedawcy? 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1
xyz96
#21 Demiurg#

@qwe2703 Sprzedający nie zwróci pieniędzy Tobie, tylko wrócą one do Allegro Pay i zasilą Twój limit do wykorzystania na kolejne zakupy. W tej sytuacji Twoja spłata przestanie być wymagana.

Otrzymasz maila od Allegro, gdy sprzedawca zwróci wpłatę. Nie musisz nigdzie pisać, chyba że sprzedawca będzie zwlekał ze zwrotem pieniędzy. Powinien to zrobić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni od Twojego zgłoszenia zwrotu.

Zobacz też to;

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

 

oznacz moderatorów