anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrezygnować z usługi Allegro Pay ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tychol_20
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie tego jeśli kiedyś chciałbym wyłączyć usługę Allegro Pay to jak to zrobić? Przeczytałem najczęściej zadawane pytania i nie ma tam takiej odpowiedzi.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
81 ODPOWIEDZI 81
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma takiej potrzeby, ta usługa, jeśli jest aktywna, w niczym Ci nie przeszkadza. Możesz dopytać na czacie Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc

Masz to podane w regulaminie;

§ 12. Czas trwania usługi Allegro Pay

  1. Usługa Allegro Pay będzie świadczona przez czas nieoznaczony.
  2. W każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę o korzystanie z usługi Allegro Pay, z 14-dniowym okresem wypowiedzenia. Wypowiedzenia możesz dokonać poprzez złożenie rezygnacji w stosunku do Allegro.pl, z zastrzeżeniem, że rekomendowanym sposobem wypowiedzenia umowy o korzystanie z usługi Allegro Pay jest skorzystanie z Formularza Kontaktowego i wybranie tematu: „Rezygnacja”.

https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6

oznacz moderatorów
bobasfilipek
#8 Zapaleniec#

Niestety, może przeszkadazć.....;-(. Zmienia się Twoja zdolność kredytowa. AllegroPay jest traktowany jako kredyt konsumencki. Jeżeli komuś zależy na zdolności kredytowej, musi wziąć to pod uwagę. Dobrze by było wiedzieć jak można zrezygnować z allegroPay, gdy planujemy zwiększyc swoją zdolność kredytową np. w innym banku starajac się o jakiś konkretny kredyt. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bobasfilipek, przyznane środki nie są kredytem i nie są wpisywane do baz zewnętrznych, dlatego samo założenie Allegro Pay nie ma wpływu na zdolność kredytową. Natomiast każdy zakup z Allegro Pay to odrębna Umowa Allegro Pay, która zgodnie z polskim prawem jest umową o kredyt konsumencki.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
bobasfilipek
#8 Zapaleniec#

Więc, jeżeli zawarlem umowę Allegro Pay to ta informacja nie znajdzie się w BIK-u? Czy na pewno tak jest? Bo, jeśli ona tam się znajdzie, to na pewno wpłynie to na moją ogólną zdolnoąć kredytową...w końcu to umowa o kredyt konsumencki. Myślę, że łatwo to jest sprawdzić w BIK-u. Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bobasfilipek samo zawarcie umowy z Allegro Pay nie znajdzie się w BIKu, ale zakup z Allegro Pay (umowa o kredyt konsumencki na konkretny zakup) już tak. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
bobasfilipek
#8 Zapaleniec#

Ok, rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Client:99592629
#7 Wielbiciel#

Proszę nie kłamać. Kolega właśnie to niechcący uruchomił i odrazu dostal SMS z biku.

oznacz moderatorów
F_Store
#7 Wielbiciel#

Hej, czytałem sobie Waszą konwersację bo też obawiałem się o ewentualną zdolność kredytową i na wszelki wypadek kupiłem sobie raport z BIK. Limit przyznany w ramach Allegro Pay nie jest widoczny w BIK, nawet się zdziwiłem bo zapłaciłem za jakiś przedmiot około 200 zł i po kilku dniach spłaciłem zadłużenie, nawet to nie zostało to odnotowane w raporcie z BIK. 

 

Jeżeli chodzi o sms z BIK'u to też mnie to zdziwiło, ale dostaje się takiego sms'a za każdym razem jak jakaś instytucją Cię sprawdza, to samo było jak wnioskowałem o kartę kredytowa z Revoluta. Karty ostatecznie nie wziąłem ale na etapie wnioskowania sms z BIK'u przyszedł.

oznacz moderatorów
F_Store
#7 Wielbiciel#

A nie, przepraszam, kredyt na te ok. 200 zł jest  w historii zobowiązań zamkniętych w ciągu ostatnich 60 miesięcy

oznacz moderatorów
demtetr
#2 Obserwator#

zgadza się. ja też

oznacz moderatorów
justynkaaah
#1 Nowicjusz#

Niestety ale wlicza się to do kredytu.  

oznacz moderatorów
megaboski84
#8 Zapaleniec#

przepraszam,że co ? Po pierwszym takim zakupie, przyszła informacja z biku o zawarciu umowy i kredycie. 

 

oznacz moderatorów
46motogp
#2 Obserwator#

Niestety nie ma Pani tutaj racji, samo przyznanie limitu w Allegro Pay wiąże się z takim samym sprawdzeniem w BIK jak i w każdej innej próbie wzięcia, rat, kredytu, czy karty kredytowej 

oznacz moderatorów
natalkamularska
#8 Zapaleniec#

Już trafią. I to każdy zakup osobno !!! Jak dokonasz 20 płatności po 50 zł to tak jakby wziąć 20 kredytów. Wiarygodność takiego klienta w oczach bik i innych banków równa jest ZERO!!!

DO ZAMKNIĘCIA!!!

oznacz moderatorów
Spadi2
#2 Obserwator#

U mnie pojawiły się zapytania kredytowe i to dwa. Takie zapytania również obniżają scoring w BIK.

 

oznacz moderatorów
FunTom2004
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, czyli mam rozumiec, że jest to wewnetrzna umowa z allegro i te środki nie są traktowane jak np debet w koncie bankowym czy limit na karcie? Na 100 procent? 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@FunTom2004, przyznane w ramach Allegro Pay środki nie są kredytem i nie zostają wpisane do baz zewnętrznych - samo założenie Allegro Pay nie ma wpływu na zdolność kredytową. Natomiast każdy zakup z Allegro Pay to odrębna Umowa Allegro Pay, która zgodnie z polskim prawem, jest umową o kredyt konsumencki.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
strychu_zgc
#7 Wielbiciel#

Tzn. Jak allegro przyznało mi np. 4200zl na zakupy to nie jest to odnotowane w biku ?

Powiedzmy że zrobię zakup za 600zl i zapłacę allegro pay to do biku jaka umowa konsumencka wpłynie, na 600zl czy na 4200zł ?

 

oznacz moderatorów
natalkamularska
#8 Zapaleniec#

Teraz już jest. Robisz 20 zakupów po 200 zł  to do BIK wędruje informacja o 20 kredytach !!! Twoja wiarygodność w BIK I innych bankach leci na łeb. 

oznacz moderatorów