anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupiłem towar przez allegro pay a sprzedający anulował zakup nie wysłał towaru a ratę muszę zapłacić

kamilrola
#1 Nowicjusz#

kupiłem towar przez allegro pay a sprzedający anulował zakup nie wysłał towaru a ratę muszę zapłacić.nr aukcji  10818353992 nr umowy allegro pay 0923605165

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający nie może anulować zakupu,  otwórz spor:https://allegro.pl/dyskusje/nowa   domagaj się wysłania towaru albo zrezygnuj zakupu, sprzedający musisz zwrócić środki które trafią do Allegro Pay, do tego czasu masz obowiązek spłacania rat.

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – wyślemy Ci mejla z informacją o nadpłacie i linkiem do panelu Allegro Pay. Możesz tam podać numer rachunku, na który mamy przelać nadpłatę. Kolejne nadpłaty zwrócimy już automatycznie na rachunek, który wskażesz w panelu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kamilrola W takiej sytuacji sprzedający powinien niezwłocznie zwrócić pieniądze do Allegro Pay, wtedy Twoja spłata przestanie być wymagana. Gdy sprzedawca odda środki, otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro. Jeżeli sprzedający zwleka ze zwrotem wpłaty, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś o interwencję Allegro. 

oznacz moderatorów