anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PayU - nowa jakość

gutenbergerus
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.
Post nie jest przeznaczony dla osób, które cierpią na nadmiar gotówki i nie wiedzą co z nią zrobić.
Post kieruję przede wszystkim do osób posiadających w banku tern rodzaj konta osobistego,
które wiąże się z opłatą za przelew do innego banku  w ramach ELIXIR-u  (w moim przypadku 0,50 PLN).

Od maja 2023 PayU wespół z Allegro wprowadzili nową jakość.
Przelewy on-line, które nie są przelewami on-line.
Jak to działa.
PayU zamiast płatności internetowej (co miało miejsce jeszcze w kwietniu)
zleca do Waszego banku polecenie przelewu DO INNEGO BANKU.
Autoryzacja oraz potwierdzenie przelewu następują za pomocą mechanizmów PSD2 (on-line).
Drobną różnicę zauważycie dopiero w saldzie konta, ponieważ bank pobiera prowizję od przelewu.

Jaki jest urok takiego rozwiązania.
Allegro w szczegółach transakcji bezczelnie POTWIERDZA, że w związku z jej realizacją nie są pobierane
ŻADNE DODATKOWE OPŁATY (sic!).
PayU DEKLARUJE, że nie pobiera DLA SIEBIE żadnych opłat w zawiązku z pośrednictwem w realizacji.
W sytuacji, gdy rezygnujecie z zakupu lub zwracacie towar refundowana kwota naturalnie nie obejmuje
prowizji za przelew Waszego banku.

Gratuluję marketingowcom PayU oraz Allegro pomysłowości w dojeniu klientów z pieniędzy.
Nowatorski sposób na obciążenie Kupującego kosztami realizacji transakcji.
Dla jasności wszystkie ceny na portalu uwzględniają daninę, którą ponoszą Sprzedający.

Dojście do sedna zajęło mi kilka dni.
Korespondencja z Customer Care PayU przypomina dyskusję ze ślimakiem winniczkiem.
Allegro umywa ręce, choć stwierdziło, że sytuacja: "może być dla mnie niekomfortowa".
Na osłodę otrzymałem tzw. "monety".
Problem w tym, że sytuacja będzie się powtarzać.

Co można zrobić.
Unikać jak ognia PayU - jeśli to możliwe.
Przy płatności BLIK-iem istnieje możliwość wyboru operatora.

Podsumowanie.
Osoby zatrudnione w Allegro niech nie próbują polemizować z przedstawionymi informacjami.
Dociśnięte PayU łaskawie zgodziło się na rozpatrzenie reklamacji.
Gdy ją otrzymam - zależnie od treści odpowiedzi - rozważę, czy wysłać zgłoszenie do UOKiK.

Allegro jest SKLEPEM.
Ceny wszystkich oferowanych do sprzedaży towarów / usług zawierają VAT.
Ostateczna i całkowita kwota zakupu winna zwierać wszystkie opłaty:
towar + przesyłka + ewentualne prowizje (lub szczegółową informację o tych prowizjach).
Zakup nie jest płatniczą NIESPODZIANKĄ, lecz świadomą decyzją kupującego
uzależnioną od REALNEJ CENY KOŃCOWEJ.
Nie podlega to dyskusji.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Było takie pytanie o opłaty w transakcjach, ale moderacja zaprzeczyła ale widać że jednak jest coś na rzeczy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A to nie Twoj bank pobiera opłatę?

oznacz moderatorów

gutenbergerus
#8 Zapaleniec#

Proszę przeczytać post - tym razem ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gutenbergerus próbuje przeczytać ale jak byś przetłumaczył ???

banku tern rodzaj 

Może to słowo jest kluczowe, bo dalej nie kumam o jakie opłaty Ci chodzi ??? Mi nigdy nic nie pobierali !

Napisz przykład kiedy Ci pobrali jaki masz bank, czy to było za zwrot, jak płaciłeś, jak wracało itp.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kostas11 mnie też nikt nigdy nie pobierał,, zarówno po stronie sprzedawcy jak i kupującego i też nie rozumiem tego posta.

No może tylko to że chodzi o jakieś przelewy linkowe, ale nigdy w ten sposób nie płaciłem.

oznacz moderatorów

lucas7911
#9 Pomysłodawca#

Słaby to bank który pobiera prowizje za przelew w ramach Elixir, rozwiązałbym umowę jak najszybciej, z drugiej strony jak sobie wyobrażasz transfer pieniędzy pomiędzy rachunkami, w banku masz możliwość wyboru sesji Elixir które są w większości darmowe ( jak widać nie w 100% ) i płatności błyskawiczne, które przeważnie są dodatkowo płatne, PayU działa tu na zasadzie pośrednika, tak jak kilka innych operatorów ( m.in. Przelewy24 ) i mają rację pisząc żę nie pobierają prowizji ( to robi twój bank w celu większego zarobku ), jeśli wybrałbyś w PayU inny bank ta sytuacja nie miałaby miejsca. Pamiętaj że konto osobiste zawsze możesz zmienić , warunki Tobie mają pasować a jak jest niekomfortowo to w innym banku przyjmą Cię z otwartymi rękami

oznacz moderatorów

gutenbergerus
#8 Zapaleniec#

Ciekawe forum.
Mam wrażenie, że komentujący zamieszczają posty w drodze do/z pracy.
Czyżby alternatywa dla TikTok-a.

Obowiązuje poprawność, stosuje się obecnie urocze określenie: osoby niesamodzielne intelektualnie.
Pierwszy i ostatni mój post - strata czasu.
Zamknę jednak temat - osobom realnie zainteresowanym może być przydatny.

1)
Konto osobiste to produkt bankowy.
Banki oferują różne produkty, między innymi taki typ konta osobistego,
gdzie za przelew do innego banku w ramach ELIXIR-u pobierana jest opłata.
Na marginesie, sesji ELIXIR-u nie można sobie WYBRAĆ.

2)
Banki nie są instytucjami charytatywnymi.
Osobom, które posiadają konta osobiste bez opłat za przelew do innego banku,
radzę zapoznać się szczegółami regulaminu ich konta osobistego.
"Słabe banki" pobierają opłaty za przelew.
"Silne banki" również pobierają opłaty, tyle że w inny sposób.
Kasa musi się zgadzać 🙂

3)
Typowy przelew on-line (np. za zakupy na Allegro) przebiega w następujący sposób (scenariusz nr 1):
- operator płatności przekierowuje Kupującego na stronę jego banku,
- po autoryzacji i akceptacji zlecana jest płatność,

(teraz proszę się skupić)

- operator zleca transakcję płatności internetowej,
- transakcja otrzymuje status: PŁATNOŚĆ INTERNETOWA,
- środki (pieniądze) kierowane  są w czasie rzeczywistym na dedykowane subkonto w banku Kupującego
(tzw. centrum rozliczeniowe banku Kupującego).
- żadnych dodatkowych opłat, wszyscy są szczęśliwi.

4)
Nowa jakość przelewu on-line realizowanego przez PayU (scenariusz nr 2) przebiega w taki sposób:
- operator płatności przekierowuje Kupującego na stronę jego banku,
- po autoryzacji i akceptacji zlecana jest płatność,

(teraz również proszę się skupić)

- operator zleca transakcję przelewu (w banku Kupującego) do innego banku,
- transakcja otrzymuje status: PRZELEW DO INNEGO BANKU,
- środki (pieniądze) nie są kierowane w czasie rzeczywistym na docelowe konto, lecz czekają na najbliższą
sesję ELIXIR-u (jeżeli jest to np. sobota - kasa pójdzie dopiero w poniedziałek),

(wiem, że to trudne - teraz proszę się mocno skupić)

- aby transakcja przebiegła i zakończyła się w czasie rzeczywistym (on-line) wykorzystuje się mechanizmy PSD2,
- w ramach tych mechanizmów operator płatności otrzymuje od banku Kupującego potwierdzenie,
że kasa była na koncie (Kupujący jest wypłacalny) oraz środki zostały zarezerwowane na przelew,
- bank nalicza Kupującemu opłatę za przelew do innego banku,
- Kupujący sprawdzając saldo orientuje się, że sumarycznie zapłacił więcej niż wynika z podsumowania
na portalu zakupowym (np. Allegro),
- wszyscy są szczęśliwi z wyjątkiem Kupującego.

(można się rozluźnić)

Pora na wisienkę na torcie.
W połowie kwietnia dokonałem zakupu na Allegro (scenariusza nr 1 / operator PayU).
Na początku maja dokonałem innego zakupu na podobną kwotę (scenariusza nr 2 / operator PayU).
PayU nie było wstanie odpowiedzieć na banalnie proste pytanie:
co spowodowało, że transakcja w kwietniu przebiegała według scenariusza nr 1, w maju według scenariusza nr 2 ?

(ponownie proszę się skupić)

Operator płatności, podobnie jak banki, nie jest instytucją charytatywną.
Za usługi pobiera opłaty, które przeważnie ponosi Sprzedający (wliczając w cenę towaru / usługi).
Operator płatności za realizowanie usługi ponosi opłaty w bankach, z którymi współpracuje.
Jak myślicie, Szanowni Państwo, za którą usługę dany bank pobiera mniejszą opłatę od operatora:
- przelew natychmiastowy na subkonto w ramach centrum rozliczeniowego?
- zwykły przelew w ramach ELIXIR-u z potwierdzeniem on-line?

Załóżmy, że operator płatności musi podnieść koszty obsługi (lub obniżyć koszty własne).
Nie chce przy tym, zniechęcać Sprzedających większą marżą (lub chce tą marżę obniżyć).
W tym momencie należy chylić czoła przed kreatywnością marketingowców PayU.

Ciekawostka.
Operator Przelewy24 nie obsługuje w maju płatności on-line sklepów na Allegro,
które jeszcze w kwietniu korzystały z jego usług.
Sprawdziłem - wybrałem opcję ponownego zakupu i wrzuciłem do tzw. koszyka.
W szczegółach (przed dokonaniem płatności) można sprawdzić operatora płatności.

Z usług Przelewy24 korzystałem w maju na znanym chińskim portalu.
Nie było żadnych dodatkowych opłat.
Przejrzyście i bez NIESPODZIANEK.

Nadal uważacie, Szanowni Forumowicze, że wszystko jest OK?
Na tym zakończę udzielanie się na forum.
Z lubością będę czytał (pożal się Boże) polemikę wcinając np. jajecznicę 🙂

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak, takie dziwne przelewy zwane natychmiastowymi, których schyłek nastał w XX wieku są zwykłe płatne, zgodnie z cennikiem banku.

Ale, to żadne mecyje, minęło jak kiedyś czeki, teraz płaci się kartą albo blikiem.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@gutenbergerus co to za bank?

oznacz moderatorów

lucas7911
#9 Pomysłodawca#

Czytając twój długi wywód, mimo że na jego początku obraziłeś i mnie i pewnie innych komentujących ( nieważne) szanuje twoje rozeznanie w systemach bankowych, ale to nie zmienia faktu że gdy chce zrobić przelew ( i jest to zwykły przelew ) i BANK pobiera ode mnie za to opłatę to mając konta w trzech bankach ( MIllenium. Velobank. Mbank - to nie jest reklama piszę dla uwiarygodnienia ) gdyby któryś z nich pobrał ode mnie prowizję za zlecony zwykły przelew, nieważne czy bezpośrednio przeze mnie czy przez operatora i nie miałbym czytelnej informacji że prowizja taka będzie pobrana,  to nasze drogi by się rozeszły. 

I też chciałbym się dowiedzieć jak ktoś wyżej jaki to bank

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

To nie chodzi o bank który pobrał słuszną opłatę tylko dlaczego payu zamiast zrobić przelew natychmiastowy na subkonto w ramach centrum rozliczeniowego zleciło bankowi zwykły przelew w ramach ELIXIR-u z potwierdzeniem on-line. Według twórcy postu payu postąpiło tak by przenieść koszt obługi transkacji na klienta / by obniżyć swój koszt obsługii. Przynamniej ja tak to zrozumiałem ale nie wiem jakie payu ponosi koszty w ramach obsługi transakcji swoich subkont i jakie ma umowy z bankami ? Może to tylko błąd ale według autora rozmowa z payu :"Korespondencja z Customer Care PayU przypomina dyskusję ze ślimakiem winniczkiem."

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Ostatni raz za zwykły przelew ELIXIR zapłaciłem kilkanaście lat temu, nawet nie wiedziałem, że na zwykłym koncie osobistym nadal jakiś bank pobiera takie opłaty.

Skąd pomysł, że Przelew24 nie obsługuje płatności? Codzienni otrzymuje wpłaty od klientów z Przelew24 na Allegro, nic pod tym względem się nie zmieniło od początku miesiąca.

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

allegro i payu to była kiedyś jedna grupa, obie z Poznania. Do dziś allegro faworyzuje payu, był tu niedawno wątek o tym - żeby wypłacić pieniądze od operatora przelewy24 to trzeba aktywować payu bo jest nadrzędny. Także allegro i payu chronią swoje interesy wzajemnie - układ zamknięty. https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/blokada-wyp%C5%82aty-%C5%9Brodk%C3%B3w-z-p...

oznacz moderatorów