anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pobrane środki za anulowany zakup.

MAMY ROZWIĄZANIE!
MARCINBRC
#8 Zapaleniec#

Witam. Dziś były problemy w płatnościach allegro Pay dlatego anulowałem jeden z zakupów. Potem spróbowałem jescze raz i się udało. Jednak teraz w płatnościach zauważyłem że do opłaty mam 2 takie same zakupy. Sprzedawca wysłał tylko 1. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MARCINBRC Cześć. 🙂 Anulowane zamówienie zostało złożone poprawnie, a płatność ma status "zakończona", czyli sprzedający otrzymali środki za produkty. Oznacza to, że powinni teraz zwrócić tę płatność. Pieniądze ze zwrotu zasilą Twój limit w Allegro Pay. W razie problemów ze zwrotem - daj znać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
radek_wroclaw
#8 Zapaleniec#

Ile czasu ma sprzedający na zwrot w przypadku anulowania zamówienia ? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przy anulowanej płatności powinno to być 2 dni, ale przy anulowanym zakupie sprzedający ma 14dni max.😥

oznacz moderatorów
radek_wroclaw
#8 Zapaleniec#

2 dni tak czy inaczej. 14 jak zwracasz przedmiot 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ta informacja  jest nieścisła.😐

oznacz moderatorów
radek_wroclaw
#8 Zapaleniec#

Zoba tu

 

1EA51500-82F5-46B7-ABD8-A44FFF6D781B.jpeg

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Przy anulowanej płatności powinno to być 2 dni

Nie powtarzaj po raz kolejny bzdur.
Zapisz sobie: w przypadku anulowania płatności sprzedający nic nie zwraca (bo nie otrzymuje płatności) i nie ma żadnego terminu na "nic nie zwracanie".


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@radek_wroclaw Zgodnie z Regulaminem - jeśli przedmiot nie został jeszcze wysłany, sprzedający powinien zwrócić środki w ciągu 2 dni roboczych (5.12.) 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

 - zgodnie z polskim prawem sprzedający ma zwrócić środki w terminie 14 dni od odstąpienia od zawartej umowy. 

Proszę o przytoczenie odpowiednich art. prawnych, gdzie jest napisane, że anulowanie zakupu przez kupującego jest równoznaczne z odstąpieniem od zawartej umowy.

Proszę o wskazanie informacji, jaką sprzedający otrzymuje w związku z tym zdarzeniem (czyli min informacji wymaganych przez prawo w formularzu odstąpienia od umowy). 

Następnie proszę o wskazanie art. prawa, który nakazuje sprzedawcy zwrot środków po odstąpieniu od umowy w ciągu 2 dni - jeśli nie potraficie tego zrobić, to po prostu regulamin serwisu Allegro (5.12.) jest niezgodny z obowiązującym prawem. A taka sytuacja nie jest możliwa do zaakceptowania. Głównie przez polskie prawo.

Bardzo proszę przy udzielaniu takich odpowiedzi o posługiwanie się odpowiednimi artykułami polskiego prawa, a dopiero potem zgodnymi z tym punktami regulaminu Allegro - nie odwrotnie, gdyż regulamin Allegro nie może być sprzeczny z obowiązującym prawem.

 

oznacz moderatorów
MARCINBRC
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2022-04-11-19-05-32-995_pl.allegro.jpg

Screenshot_2022-04-11-19-05-09-170_pl.allegro.jpg

 no więc co powinienem zrobić dodam że sprzedający twierdzi że otrzymał tylko 1 wpłatę 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@ELMIXAGD_pl 

5.12 (Regulamin Allegro)
a. w przypadku odstąpienia od umowy przez Kupującego, gdy Towar nie został jeszcze wysłany przez Sprzedającego - dokonywać zwrotu środków wpłaconych przez Kupujących za zakupiony Towar, w ciągu 2 dni roboczych, licząc od dnia anulowania Transakcji przez Kupującego;

Jeżeli Kupujący anuluje transakcję - tzn. skorzysta na Allegro z opcji ANULUJ (nie mylić z wypełnieniem formularza ZWROTu) jest to odstąpienie od Umowy zanim złożona przez Kupującego oferta zakupu została przez sprzedawcę przyjęta i w takim przypadku oferta przestaje wiązać.

Jeżeli Kupujący wybierze opcję ZWROT (odesłanie), a nie ANULUJ to ww. punkt regulaminu staje się martwy - ponieważ wybranie opcji zwrot nie powoduje anulowania transakcji przez Kupującego, a sprzedawca miałby w takim przypadku na zwrot środków kupującemu: 2 dni liczone od terminu, który nigdy już nie nastąpi.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
MARCINBRC
#8 Zapaleniec#

Właśnie dostałem wiadomość od sprzedawcy że dostali pieniądze tylko za jeden przedmiot i że to allegro powinno mi zwrócić pieniądze za anulowany

oznacz moderatorów