anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązania weryfikowania zdolności.

MarekAureliusz86
#7 Wielbiciel#

Jakiś czas temu wyskoczyło mi okienko z prośbą i pytaniem czy pozwolić dla allegro o weryfikowanie mojej zdolności w BIK i innych zewnętrznych systemach, zgodziłem się, jednak zastanawiam się gdzie mogę wypowiedzieć to pozwolenie, nigdzie nie mogę znalesc tej opcji.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

A po co Allegro taka "prośba"?

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 Allegro Pay o to prosi.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MarekAureliusz86 napisz proszę do nas w tej sprawie przez ten formularz, ale należy tutaj zaznaczyć, że jeśli nie wyrazisz takiej zgody to stracisz możliwość korzystania z Allegro Pay. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MarekAureliusz86
#7 Wielbiciel#

Dlaczego to w takim razie funkcjonowało bez wydania takiej zgody do tej pory? 

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@MarekAureliusz86 Do niedawna Allegro Pay nie zgłaszało do BIK niczego oraz nie weryfikowało twojej zdolności kredytowej, co się zmieniło bodajże w połowie maja tego roku.

oznacz moderatorów

MarekAureliusz86
#7 Wielbiciel#

W takim razie skoro to zmiana permanentna to dlaczego pytają o zgodę zamiast odrazu to robić? I co w przypadku jej odmowy? Każde zapytanie allegro w systemie BIK generuje syf w systemie informacji bankowej i pomniejszenie punktacji. Więcej szkód niż pożytku, wychodzi ze lepiej zadzwonić przy kupnie i dokonać zakupu ratalnie z pominięciem platformy niz generowanie przez allegropay zapytania co 2 miesiące bo mają taki widzimisię.

Tak mi się wydaje 

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@MarekAureliusz86 Masz problem z tym, że Allegro ciebie pyta czy ma ci grzebać w BIKu? Serio, nie kumam pytania. 😛

oznacz moderatorów

MarekAureliusz86
#7 Wielbiciel#

Generalnie to o to że po wydaniu zgody robi to regularnie w BIK. Ale pytanie bardziej jest skierowane do administracji/moderatorów 

oznacz moderatorów