anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Promocja Allegro Pay a zwrot i ogólnie zwroty

MAMY ROZWIĄZANIE!
betmary
#10 Popularyzator#

Jeśli aktywowałam dziś Allegro Pay i dokonałam zakupu płacąc poprzez Allegro Pay, to powinnam otrzymać promocyjny kupon na 50zł. Co jednak stanie się w przypadku, gdyby zakup okazał się nietrafiony i musiałabym go zwrócić? Co wtedy z tym kuponem?
Wg regulaminu:
"W przypadku gdy Uczestnik anuluje Transakcję lub dokona odstąpienia od umowy na świadczenie usługi Allegro Pay lub dokona odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki zawartej z Allegro Pay sp. z o.o. w przepisanym prawem terminie, Kupon Promocyjny za taką Transakcję nie przysługuje Uczestnikowi. Przyznanie Uczestnikowi Kuponu Promocyjnego w przypadku zaistnienia jednej z powyższych sytuacji powoduje brak możliwości ponownego przystąpienia Uczestnika do Promocji."
-
jednak zwrot to nie to samo co anulowanie transakcji, a odstąpienie od umowy na świadczenie usługi Allegro Pay, to chyba chodzi o całkowitą rezygnację z tej usługi, a nie jednorazową transakcję?
I ogólnie jak to wygląda w przypadku zwrotu zakupów opłaconych przez Allegro Pay? Właściwie aktywowałam to Allegro Pay gł. po to, żeby nie było tego całego zamieszania ze zwrotem kasy na konto po odesłaniu towaru. Czasem płacę kartą, czasem blikiem z innego konta, a później muszę sprawdzać czy i do którego banku ten zwrot przyszedł. Czasem sprzedawcy zwlekają ze zwrotem i trzeba się dopominać. Miałam nadzieję, że przez Allegro Pay będzie wygodniej, ale w sumie nie do końca wiem, jak to dokładnie działa. Czy w przypadku, gdy zwrócę towar i zwrot zostanie przyjęty, to już nie będę musiała spłacać tej kwoty do 30 dni (raczej nie będę korzystać z innej opcji), tylko zostanie automatycznie zwrócona przez sprzedawcę na konto Allegro Pay? Ktoś wyjaśni?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@betmary Cześć. 🙂 Jeśli zwrócisz zamówienie, to nie będziemy Ci odbierać kuponu. 

Zwrot pieniędzy za zakupy w Allegro Pay zwiększa dostępny limit w usłudze. W przypadku Allegro Pay również należy kontrolować, czy sprzedający zleci zwrot pieniędzy, bo jeśli tego nie zrobi, to będziesz musiała spłacić te zakupy w terminie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
betmary
#10 Popularyzator#

A co w przypadku, gdybym musiała ten zakup zwrócić, bo np. nie będzie mi pasować? Czy wtedy otrzymam kupon, czy muszę do tego 17.12. kupić coś, czego nie będę zwracać?
I ogólnie jak działają zwroty w przypadku płatności poprzez Allegro Pay?

oznacz moderatorów
betmary
#10 Popularyzator#

"W przypadku Allegro Pay również należy kontrolować, czy sprzedający zleci zwrot pieniędzy..."
No tak, ale będzie prościej i w jednym miejscu.

"(...)jeśli tego nie zrobi, to będziesz musiała spłacić te zakupy w terminie..."
Czyli jeśli sprzedawca zleci zwrot pieniędzy przed upływem tych 30 dni, które mam na opłacenie zakupu, to wtedy nie będę musiała go opłacać? 
A to nie działa tak, że sprzedawcy szybciej zwracają pieniądze za zwrócony zakup, jeśli był opłacony przez Allegro Pay?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@betmary Jeśli zwrot zostanie zlecony w terminie, to oczywiście nie będziesz musiała nic spłacać.  

Metoda płatności nie ma znaczenia, sprzedający zgodnie z prawem mają 14 dni na zwrot. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@betmary To tak nie działa, podpisujesz umowę o kredyt i Ty odpowiadasz za raty do czasu zwrotu środków przez sprzedającego- nie zwróci, Ty spłacasz.

oznacz moderatorów