anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty

piotrekn19
#7 Wielbiciel#

Witam zakupiłem towar elektronikę u chińczyka na raty payU z odsetkami więc  moje pytanie co jesli oszuka mnie chińczyk i niedostarczy towar a czas na anulowanie umowy jest 14 dni od dnia złożenia wniosku i podpisania umowy na raty a czas dostawy to nawet 25 dni co wtedy albo drugi przykłada gdy przyszedł po 25 dniach a chce go zwrócić mam na to 14  dni ok ale co z ratami i odstąpieniem od umowy z bankiem gdzie już jest dawno te 14 dni i po drugie co jesli ok zwrócą mi kasę czy z pok czy sprzedający a odsetki z banku będę musiał spłacić proszę o odpowiedź 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@piotrekn19 Cześć. 🙂 Jeśli pojawią się jakieś problemy z paczką, to jako klient jesteś chroniony,  Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. 

Zakupy na raty również możesz zwrócić (czas na zwrot liczy się po odebraniu przez Ciebie paczki) - choć miej na uwadzę to, że zwrot zamówień do Chin może być droższy. 

Po zwróceniu towaru musisz skontaktować się z pożyczkodawcą i rozwiązać umowę kredytową.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@piotrekn19 teraz się zastanawiasz, mam nadzieję że nie liczysz na oryginał na połowę ceny, zwrot będzie po Twojej stronie i kosztowny, odsetki stracisz bo to Twoja umowa, a na odstąpienie masz 14 dni od odebrania, a raty trzeba spłacać zgodnie z harmonogramem, jak odstąpisz i sprzedawca zwróci kasę, wypowiesz umowę i bank przeliczy Ci kredyt 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@piotrekn19  Proszę, nie myl kredytu z zakupem to są dwie odrębne sprawy.

Jeżeli kupujesz to Allegro gwarantuje ci jakieś bezpieczeństwo i może ci  w razie winy sprzedającego zrekompensować koszt zakupu w całości lub jakiejś części.

Natomiast jeśli nie masz kasy i bierzesz kredyt to zawierasz umowę z bankiem. Banki żyją z kredytów i nie słyszałem żeby kogoś zwolniły z odsetek, ba nawet sam spotkałem się z zapisem że gdybym chciał spłacić kredyt przed terminem to bankowi będzie się należała rekompensata  z tytułu utraconych odsetek.

Nie licz więc na to że Allegro spłaci za ciebie odsetki, najwyżej zwróci bezpośredni koszt zakupu i nie zawsze w całości.

oznacz moderatorów